Daudz laimes, Eiropa!

Eiropas diena, ko ik gadu atzīmē 9. maijā, ir veltīta mieram un vienotībai Eiropā. Šajā datumā tiek atzīmēta nu jau vēsturē iegājušās Šūmana deklarācijas gadadiena. Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans 1950. gadā Parīzē teica runu, kurā ierosināja Eiropā ieviest jaunu politiskās sadarbības veidu, kas padarītu karu starp Eiropas valstīm neiedomājamu.

Viņa ideja bija tāda, ka jāizveido Eiropas institūcija, kas apvienotu un pārraudzītu ogļu un tērauda ražošanu. Nebija pagājis ne gads, kad tika parakstīts līgums par tādas izveidi. Šūmana priekšlikumu uzskata par pašreizējās Eiropas Savienības pirmsākumu.

Dažādi Eiropas dienas pasākumi notiek visā Eiropas Savienībā. 

Aicinām piedalīties Eiropas eksāmenā (to iespējams izdarīt arī Europe Direct informācijas centrā  - Valmieras integrētās bibliotēkas 2.stāvā) , kā arī dienas izskaņā izbaudīt Eiropas dienas svinību vakaru, skatoties kino mūzikas iedvesmotu koncerta pārraidi "ES un kino" LTV1 no Latvijas Nacionālā teātria. Koncertā piedalās Simfonietta Rīga diriģenta Normunda Šnē vadībā, Kristaps Krievkalns ar grupu, Ralfs Eilands, Ēriks Upenieks, Elza Rozentāle, Veronika Plotnikova, Dita Lūriņa, Zane Dombrovska, Evija Martinsone un daudzi citi iemīļoti mākslinieki. Koncertu varēs noskatīties plkst. 21.20 LTV1.