Digitālo abonementu ņem līdzi ceļā!

No šā gada 1. aprīļa tiešsaistes saturu, ko eiropieši abonē savā valstī, varēs izmantot it visur Eiropas Savienībā. Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Andruss Ansips, Komisijas locekle Marija Gabriela, Bulgārijas Transporta, informācijas tehnoloģijas un sakaru ministrs Ivailo Moskovskis un Eiropas Parlamenta deputāts Pāvels Svoboda un Žans Marija Kavada nāca klajā ar šādu vēstījumu:

"Visu mūsu digitālo iniciatīvu centrā ir Eiropas Savienības pilsonis. No 1. aprīļa, lai kur jūs ceļotu Eiropas Savienībā, jums vairs nebūs jāskumst, ka nevarat noskatīties savu mīļāko filmu, televīzijas seriālu, sporta pārraidi, spēli vai izlasīt e-grāmatu, ko esat elektroniski abonējis savā valstī. Šie noteikumi attieksies uz maksas pakalpojumu sniedzējiem, taču tos varēs piemērot arī bezmaksas satura nodrošinātāji.Labumu no jaunajiem noteikumiem gūs arī tiešsaistes satura nodrošinātāji. Tiem vairs nevajadzēs iegādāties licenci satura nodrošināšanai citās valstīs, uz kurām dodas to abonenti.

Atceļot robežas, kas liedza eiropiešiem ceļojumos izmantot savu digitālo mediju un satura abonementu, ir sperts vēl viens solis ceļā uz panākumiem, ko mūsu pilsoņiem sniedz digitālais vienotais tirgus, pēc tam, kad patērētāji visā Eiropā kopš 2017. gada jūnija izbauda viesabonēšanas maksas atcelšanu.

Jaunie noteikumi ir tieša atbilde uz ieradumiem, kas izveidojušies eiropiešiem, kuri izmanto jaunākās tehnoloģijas. Piemēram, laikposmā no 2010. gada līdz 2014. gadam patērētāju tēriņi par video abonēšanas pakalpojumiem palielinājās par 113 % gadā, bet 2014. un 2015. gadā lietotāju skaits pieauga par 56 %. Turklāt tiek lēsts, ka satura pārrobežu pārnesamību varētu izmantot vismaz 29 miljoni cilvēku jeb 5,7 % no visiem ES patērētājiem, bet līdz 2020. gadam – vēl daudz vairāk, līdz pat 72 miljoniem.

Turklāt gandrīz 60 % gados jauno eiropiešu apgalvo, ka iespēja ceļojumā izmantot savu abonementu ir svarīgs faktors tiešsaistes pakalpojumu abonementa izvēlē. Tādējādi pārnesamība patiešām risina šo problēmu, un tas, savukārt, palīdzēs pakalpojumu sniedzējiem palielināt abonentu skaitu.

Panāktā vienošanās par pārnesamību ir lielisks apliecinājums līdzšinējai ciešajai sadarbībai starp ES iestādēm, Eiropas uzņēmumiem un ieinteresētajām personām, un mēs ticam, ka apraides uzņēmumi un platformas šo uztvers par iespēju sagādāt lietotājiem vēl vairāk jauku brīžu. Šis ir jauns solis virzībā uz patiesi digitālu vienoto tirgu un vienotu Eiropas digitālo sabiedrību, kas pieejami mūsu pilsoņiem un ienesīgi mūsu uzņēmumiem.”

Vairāk lasīt šeit