Dokumentāla fotoizstāde - SAHAROVA BALVAI 30!

Eiropas Parlamenta 1988. gadā iedibinātajai Saharova balvai par domas brīvību cilvēkiem un organizācijām, kas sniegušas ārkārtīgi nozīmīgu ieguldījumu cilvēktiesību aizstāvībā, šogad aprit 30. Visā Eiropā, arī Latvijā, to atzīmē ar īpašu dokumentālo fotoprojektu “Brīvības sardzē — Saharova balva trijos gadu desmitos”. Izstādē iekļautos 60 darbus radījuši četri slaveni fotogrāfi, veltot tos domas brīvībai, izteiksmes brīvībai, cīņai ar diskrimināciju un cīņai ar vardarbību pret sievietēm.

Eiropas Parlamenta birojs Latvijā ceļojošo izstādi organizēs piecās pilsētās. Tās visas aplūkojamas bez maksas:

• no 1. līdz 17.oktobrim Rēzeknē (Centrālā bibliotēkā)
  • no 22. oktobra līdz 7. novembrim Jelgavā (Jelgavas pils)
  • no 12. novembra līdz 21. novembrim Ventspilī (Ventspils bibliotēka)
  • no 26. novembra līdz 10. decembrim Rīgā (ES Māja, Aspazijas bulvāris 28, 1.stāvs)
  • 2019.gada janvārī Valmierā (Valmieras bibliotēka)

Par dokumentālo foto izstādi “Brīvības sardzē — Saharova balva trijos gadu desmitos”

Dokumentālo fotoprojektu Eiropas Parlaments ir sagatavojis kopā ar fotoaģentūru “Magnum Photos”. Tas iepazīstina ar četriem cilvēktiesību aktīvistiem no Tunisijas, Kambodžas, Etiopijas un Bosnijas un Hercegovinas. Projekts “Brīvības sardzē — Saharova balva trijos gadu desmitos” (They Defend our Freedoms - 30 years of the Sakharov Prize) dod vārdu maz zināmajiem varoņiem, iepazīstinot ar viņu ikdienas dzīvi “Magnum” fotogrāfu skatījumā.

Vairāk lasīt šeit