Eiropai veltītā Atvērto durvju diena arī Valmierā. Ko redzēt, dzirdēt un kur piedalīties, sagaidot Eiropas dienu 9. maijā

Otrdien, 9. maijā, visā Eiropā atzīmēs Eiropas dienu jeb Eiropas Savienības (ES) dzimšanas dienu.

Jau iesāktās Eiropas dienas sagaidīšanas aktivitātes, piemēram, Mobilā zināšanu ekspreša un Eiropas lietu ekspertu viesošanās skolās, noslēgsies svinību kulminācijā, 9. maijā, kad visā Latvijā notiks īpaši šai dienai veltīti pasākumi.

9. maijā visā Latvijā durvis vērs daudzas organizācijas un uzņēmumi, piedaloties Eiropai veltītā Atvērto durvju dienā. Atvērto durvju dienas mērķis ir parādīt sadarbību starp dalībvalstīm, Eiropas Savienības ieguldījumus gan vides, gan cilvēkresursu attīstībā Latvijā. Kopumā 44 organizācijas  uzņems gandrīz 1000 dalībniekus, pārsvarā skolēnus no dažādiem Latvijas novadiem. Par organizācijām un iestādēm, kas uzņems apmeklētājus, vairāk var uzzināt www.esmaja.lv.

Atvērto durvju dienā interaktīvas un izzinošas aktivitātes jauniešiem piedāvās Eiropas Savienības māja, Ārlietu ministrija, Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes birojs, Latvijas Republikas Saeima, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Europe Direct informācijas centri Valmierā un Liepājā.

Europe Direct informācijas centrs Valmierā 9.maijā  plkst.10:00 - 19:00 aicina iepazīties ar  Eiropas dienai veltīto informatīvo materiālu izstādi, kā arī piedalīties Eiropas eksāmenā – aizraujošā testā internetā www.esmaja.lv/eiropas_eksamens, lai pārbaudītu savas zināšanas ar Eiropu saistītos jautājumos. Zināšanu pārbaude veidota tā, lai savu erudīciju Eiropas lietās varētu pārbaudīt dažādu vecumu cilvēki - gan skolēni, gan studenti, gan tie, kam skolas sols jau sen aiz muguras.

Eiropas eksāmenu ikviens ārpus centra var kārtot no plkst 8:00 - 21:00 .

Eiropas eksāmens notiek jau ceturto gadu, un ik gadu eksāmena kārtotāju skaits pieaug. Šogad tiek lēsts, ka eksāmenu kārtos ap 15 000 interesentu

Atvērto durvju dienā Īpaši gaidām pieteiktās grupas, kurām Europe Direct informācijas centrs Valmierā Valmieras Integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā piedāvās iespēju izmēģināt interaktīvo displeju, Xbox spēļu konsoli ar Kinect kustību sensoru, kā arī Oculus Rift virtuālās brilles. Bibliotekāri iepazīstinās ar jaunajām tehnoloģiju iespējām, kā arī ikviens interesents varēs izspēlēt uz interaktīvā displeja spēli "Atrodi sevi Eiropā". :

15.30 Taurupes pamatskolas Meņģeles filiāles grupu

16.30 Piejūras internātpamatskolas grupu

Par Eiropai veltīto Atvērto durvju dienu vairāk lasīt šeit

1950. gada 9. maijā, kad Eiropu pēc postošākā kara cilvēces vēsturē bija sadalījis dzelzs priekškars, Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans aicināja Eiropas valstis apvienot ieroču ražošanā būtiskās ogļu un tērauda nozares. Viņa plāns tika īstenots un padarīja neiespējamu jaunu karu starp iesaistītajām valstīm. Par sadarbības stūrakmeni kļuva Romas līgums, kuru pirms 60 gadiem parakstīja sešu Eiropas valstu vadītāji.
Gadu gaitā kopīgi pārraudzīto nozaru un projektā iesaistīto valstu skaits pieauga, un uz Šūmana plāna pamatiem būvētā valstu savienība kļuva par bāku arī Latvijai, atgriežoties Eiropā. Arī šodien Eiropa saskaras ar draudiem ierastajam mieram un stabilitātei. 9. maijā atzīmētā Eiropas diena ir atgādinājums, ka, tikai rīkojoties kopīgi, Eiropas valstis var pārvarēt arī vislielākās grūtības.

Vairāk par Eiropas dienu un 9. maija nozīmi: www.mfa.gov.lv/ko-pasaule-atzime-8-un-ko-9-maija
Sekojiet Eiropas dienas pasākumiem arī sociālajos tīklos:
#Eiropasdiena
#daudzlaimesEiropa