Izglītojoši izklaidējošs #investEU stends-bērnu rotaļu laukums lidostā “Rīga”

 1. februārī, starptautiskās lidostas “Rīga” jaunajā terminālī atklāja #investEU informatīvo stendu – izglītojoši izklaidējošo bērnu rotaļu laukumu. Svinīgajā pasākumā piedalījās Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Marošs Šefčovičs (Maroš Šefčovič), Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka un starptautiskās lidostas “Rīga” valdes loceklis Artūrs Saveļjevs.

Informatīvais stends-bērnu izklaides laukums ir daļa no Eiropas Komisijas informatīvās kampaņas #investEU aktivitātēm, kas norisinās 16 Eiropas Savienības valstīs, tai skaitā Latvijā. Katrā kampaņas #investEU dalībvalstī ir izcelti vietējie veiksmes stāsti – uzņēmumi un uzņēmēji, kuri, pateicoties Eiropas Savienības līdzfinansējumam, ir veiksmīgi attīstījuši savu biznesu, radījuši jaunas darbavietas, veicinājuši eksportspēju. Kampaņas #investEU Latvijas vēstneši ir Ēberliņu drava, Primekss, koncertzāle “Lielais dzintars” un starptautiskā lidosta “Rīga”. #investEU stenda apmeklētājiem būs unikāla iespēja uzzināt plašāku informāciju par Latvijas veiksmes stāstiem un to, ka Eiropas investīcijas nav abstrakts jēdziens. Savukārt bērni varēs izklaidējoši izglītojoši pavadīt laiku, gaidot savu lidojumu – salikt lielo puzli – Eiropas Savienības valstu karti.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Marošs Šefčovičs, atklājot #investEU stendu, pauda, ka “starptautiskā lidosta “Rīga” ir lielisks piemērs tam, kā Eiropas Savienības investīcijas palīdz modernizēt infrastruktūru, veicināt ekonomisko attīstību un atbalstīt energoefektīvus inovatīvus risinājumus. Lidostā veiktā rekonstrukcija simbolizē kopējo Latvijas ilgtspējīgo politiku. Es ceru, ka šis projekts, kas ir viens no #investEU veiksmes stāstiem Latvijā, iedvesmos un veicinās publiskā un privātā sektora pārstāvjus izmantot Eiropas Savienības investīcijas, lai pilnībā izmantotu savas kā Eiropas Savienības dalībvalsts priekšrocības. Esmu pārliecināts, ka, apmeklējot šo #investEU stendu, ikviens varēs pārliecināties par iespējām, ko sniedz Eiropas Savienības investīcijas.”

“Ar Kohēzijas fonda atbalstu veiktā lidlauka infrastruktūras rekonstrukcija ļauj Rīgas lidostai piedāvāt drošākus un kvalitatīvākus pakalpojumus aviokompānijām un pasažieriem, tādējādi palielinot lidostas konkurētspēju reģionā. Bez šīm gandrīz 60 miljonus eiro vērtajām investīcijām nebūtu bijusi iespējama tik strauja lidostas attīstība, kādu esam pieredzējuši pēdējos gados. Pērnruden lidosta uzsāka īstenot Kohēzijas fonda projekta nākamo kārtu, kuras mērķis ir uzlabot vides un drošības pasākumus lidostā, sekmējot klimata politikas mērķu sasniegšanu, mazinot lidostas saimnieciskās darbības ietekmi uz vidi, kā arī paaugstinot infrastruktūras energoefektivitāti,” norāda starptautiskās lidostas “Rīga” valdes loceklis Artūrs Saveļjevs. Viņš arī uzsver: “Lidosta vienmēr cenšas saviem pasažieriem piedāvāt aizvien jaunas ērtības un izglītojošu pieredzi, un šis stends rotaļu laukuma veidā ir lielisks papildinājums gan lielajiem, gan mazajiem pasažieriem, ne tikai dodot iespēju uzzināt par ES investīcijām Latvijā, bet arī lietderīgi un saturīgi pavadīt laiku pirms lidojuma.”

Vairāk lasīt šeit