Jauna Eirobarometra aptauja atklāj, kā Covid-19 pandēmija skārusi sievietes

Sievietes prasa, lai EP cīnītos pret cilvēku tirdzniecību, seksuālu izmantošanu un psiholoģisko un fizisko vardarbību pret sievietēm un novērstu vīriešu un sieviešu darba samaksas atšķirību.

  • 77 % ES sieviešu — no 93 % Grieķijā līdz 47 % Ungārijā — uzskata, ka Covid-19 pandēmijas dēļ viņu valstī ir pieaugusi fiziskā un emocionālā vardarbība pret sievietēm.
  • 38 % respondentu apgalvo, ka pandēmijai ir bijusi negatīva ietekme arī uz sieviešu ienākumiem
  • 44 % respondentu uzskata, ka tā ietekmējusi darba un privātās dzīves līdzsvaru, savukārt 21 % norāda, ka pandēmija ir ietekmējusi to, cik daudz laika sievietes velta apmaksātam darbam.
  • Pandēmijas ierobežojumi ir būtiski skāruši sieviešu garīgo veselību. 41 % sieviešu Eiropas Savienībā ir ietekmējusi mājsēde un komandantstunda, bet 38 % sieviešu — ierobežojumi attiecībā uz to, cik cilvēku ir atļauts satikt

Gaidot Starptautisko sieviešu dienu, kas ik gadu tiek atzīmēta 8. martā, Eiropas Parlaments veica aptauju Eiropas sieviešu vidū, lai novērtētu pandēmijas ietekmi uz dažādiem sieviešu dzīves aspektiem.

Aptaujas rezultāti liecina, ka pandēmijai bijusi būtiska ietekme uz sieviešu privāto un darba dzīvi, turklāt ir strauji pieaugusi vardarbība pret sievietēm.

Vairāk lasīt šeit