Komisija deviņām dalībvalstīm, tajā skaitā Latvijai, izmaksā 14 miljardus eiro SURE ietvaros

Eiropas Komisija ir izmaksājusi deviņām dalībvalstīm 14 miljardus eiro SURE finansiālā atbalsta instrumenta ceturtajā maksājumā. Šī ir pirmā izmaksa 2021. gadā. Šodien īstenoto pasākumu ietvaros Beļģija ir saņēmusi 2 miljardus eiro, Kipra 229 miljonus eiro, Ungārija 304 miljonus eiro, Latvija 72 miljonus eiro, Polija 4,28 miljardus eiro, Slovēnija 913 miljonus eiro, Spānija 1,03 miljardus eiro, Grieķija 728 miljonus eiro un Itālija 4,45 miljardus eiro. Visas deviņas dalībvalstis jau bija saņēmušas finansiālu atbalstu SURE ietvaros pagājušajā gadā vienā no trim pirmajiem emisijas un izmaksu pasākumiem, kas notika 2020.gadā.

 

Šie aizdevumi palīdzēs dalībvalstīm tikt galā ar pēkšņo publisko izdevumu pieaugumu nodarbinātības saglabāšanai. Konkrētāk, tie palīdzēs dalībvalstīm segt izmaksas, kas tieši saistītas ar valsts mēroga saīsināta darbalaika shēmu finansēšanu un citiem līdzīgiem pasākumiem, ko tās ir ieviesušas, reaģējot uz koronavīrusa pandēmiju, tostarp attiecībā uz pašnodarbinātām personām. Šodien veiktās izmaksas tika īstenotas pēcceturtās sociālās obligācijas emisijasES SURE instrumenta ietvaros, kas piesaistīja investoru lielu interesi. Pieprasījums ievērojami pārsniedza pieprasījumu, un tas atspoguļojās izdevīgos cenu noteikšanas nosacījumos, ko Komisija tieši nodod saņēmējām dalībvalstīm.

Pēc šodien veiktajām izmaksām 15 dalībvalstis SURE instrumenta ietvaros kopumā ir saņēmušas 53,5 miljardus eiro. Kad būs veiktas visas SURE izmaksas, Beļģija būs saņēmusi 7,8 miljardus eiro, Kipra 479 miljonus eiro, Ungārija 504 miljonus eiro, Latvija 192 miljonus eiro, Polija 11,2 miljardus eiro, Slovēnija 1,1 miljardu eiro, Spānija 21,3 miljardus eiro, Grieķija 2,7 miljardus eiro un Itālija 27,4 miljardus eiro.

Pārskats par līdz šim izmaksātajām summām un dažādajiem obligāciju termiņiem ir pieejams tiešsaistē šeit. 18 dalībvalstīm līdz šim apstiprināto 90,3 miljardu eiro sadalījums ir pieejams šeit. Dalībvalstis joprojām var iesniegt pieprasījumus finansiālā atbalsta saņemšanai SURE instrumenta ietvaros, kura kopējā aizdevumspēja ir līdz 100 miljardiem eiro.

Vairāk lasīt šeit