Mobilo sakaru viesabonēšana ES vēl desmit gadus būs bez papildu maksas

Tiesību akts, par kuru Parlaments un Padome vienojās decembrī, pagarina un paplašina 2017. gadā ieviesto viesabonēšanas piemaksu aizliegumu. Tas nozīmē, ka arī turpmāk mobilo tālruņu lietotāji, ceļojot citās ES dalībvalstīs, varēs veikt un saņemt zvanus, sūtīt īsziņas un pārlūkot internetu, papildus nepiemaksājot cenai, ko viņi par datiem maksā savas dzīvesvietas valstī.

Patērētājiem būs arī tiesības citās ES dalībvalstīs saņemt tādas pašas kvalitātes un ātruma pakalpojumus, kādus viņi abonējuši savā māju dalībvalstī — viesabonēšanas pakalpojumu sniedzējiem būs pienākums to nodrošināt, ja šādi pakalpojumi būs pieejami viesabonenta apmeklētās valsts tīklā. Sarunās ar Padomi Eiropas Parlamenta deputāti panāca, ka jaunajos noteikumos tiks aizliegta prakse samazināt viesabonēšanā pieejamo pakalpojumu kvalitāti (piemēram, pārslēdzot savienojumu no 4G uz 3G).

Bezmaksas piekļuve neatliekamās palīdzības dienestiem

Ceļotājiem būs piekļuve neatliekamās palīdzības dienestiem bez papildu maksas – gan zvanot, gan sūtot īsziņu, tostarp nosūtot informāciju par zvanītāja atrašanās vietu. Operatoriem būs arī jāsniedz informācija par Eiropas neatliekamās palīdzības numuru 112. Cilvēkiem ar invaliditāti būs bezmaksas piekļuve arī pakalpojumiem, kas nodrošina viņu īpašās vajadzības attiecībā uz piekļuvi ārkārtas zvaniem.

Vairāk lasīt šeit