Par jauno Komisijas ģenerālsekretāri iecelta Ilze Juhansone

Ilze Juhansone būs pēc kārtas astotā Eiropas Komisijas ģenerālsekretāre. Viņa kopš 2015. gada oktobra ir strādājusi par Komisijas ģenerālsekretāra vietnieci, kuras atbildības jomā bija ES iestāžu un ārējās attiecības.

Ilze Juhansone 2008. gadā sāka darbu Latvijas ārlietu dienestā un ir ieņēmusi, piemēram, valsts sekretāra vietnieces un Ārlietu ministrijas ES direkcijas vadītājas amatu. 2011. gada martā viņa kļuva par Latvijas pastāvīgo pārstāvi Eiropas Savienībā. Pirms darba Ārlietu ministrijā Ilze Juhansone ir strādājusi vadošā amatā Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijā un Tieslietu ministrijā.

2014. gada 4. maijā Ilze Juhansone kļuva par III šķiras Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri. Latvijai pirmo reizi kļūstot par ES Padomes prezidentvalsti, vēstniece Juhansone Briselē vadīja Latvijas Pastāvīgo pārstāvniecību Eiropas Savienībā.

Ilze Juhansoneir pabeigusi Latvijas Universitātes (LU) Filoloģijas fakultāti, iegūdama latviešu valodas un literatūras skolotājas kvalifikāciju, un absolvējusi LU Juridisko fakultāti.

Vairāk lasīt šeit