Saharova balvu par domas brīvību Venecuēlas demokrātiskajai opozīcijai

Svinīgajā ceremonijā Eiropas Parlamentā Strasbūrā Venecuēlas demokrātiskās opozīcijas pārstāvji saņēma Saharova balvu par domas brīvību.

“Šī balva ir domāta visiem venecuēliešiem,” atklājot svinīgo ceremoniju, sacīja EP prezidents Antonio Tajāni. Viņš atzīmēja, ka cilvēktiesību situācija Venecuēla pasliktinās un aicināja “atgriezt brīvas velēšanas, kurās ļauts piedalīties visiem, lai Venecuēlas iedzīvotāji paši varētu izlemt savu nākotni.”
“Pagājušās nedēļas nogalē Venecuēlas prezidents Maduro ar patvaļīgu un pretdemokrātisku lēmumu aizliedza prezidenta vēlēšanās piedalīties galvenajām opozīcijas partijām. Mēs vēlamies, lai šai valstī atgriežas demokrātija, cieņa un brīvība,” uzsvēra A. Tajāni.

“Saharova balva ir kā atzinība tām mātēm, kuras liedz sev ēdienu, lai glābtu savus bērnus, bērniem, kas atkritumos meklē sev ēdienu, un vecajiem cilvēkiem, kuri iet bojā medikamentu trūkuma dēļ. Tāpat šī balva ir tiem, kuri cīnās par cilvēktiesībām Venecuēlā, Venecuēlas žurnālistiem, kuri riskē ar visu, mēģinot parādīt patiesos faktus, ko citi cenšas noklusēt,” sacīja Venecuēlas Nacionālās asamblejas priekšsēdētājs Hulio Borhess.

“Bads ir kļuvis par politisku sistēmu Venecuēlā: 75% no Venecuēlas iedzīvotājiem pēdējo 12 mēnešu laikā ir zaudējuši 10 kilogramus no sava svara,” sacīja H. Borhess un aicināja sniegt humāno palīdzību.

“Mēs pārvēršam šo balvu ziedos, kurus nolikt uz kapiem, kuros gulstas vairāk nekā 350 tūkstoši venecuēliešu. Mēs vēlamies mieru. Mēs nemeklējam atriebību, bet taisnīgumu,” saņemot balvu, teica Karakasas mērs Antonio Ledesma. “Šī balva dod mums enerģiju, lai turpinātu cīnīties par demokrātijas pamatvērtībām un principiem,” viņš piebilda.

Apbalvošanas ceremonijā piedalījās Venecuēlas Nacionālās asamblejas priekšsēdētājs Hulio Borhess, Karakasas mērs Antonio Ledesma un politieslodzīto ģimenes locekļi vai pārstāvji: Leopoldo Lopess un Antuanete Lopesa (Leopoldo Lopesa vecāki), Patrīcija Gutieresa (Daniela Sevallosa sieva), Samile Saleha (Lorāna Saleha māte), Hosē Ignasio Gedžes (Alfredo Ramosa advokāts) un Alehandra Gonsalesa (Andreā Gonsalesas māsa).

Ceremonijā piedalījās arī Saharova balvas fināliste Aura Lolita Čavesa Iksakvika un Betlehema Isāka, ieslodzītā finālista Davita Isāka meita.

Vairāk lasīt šeit