Vairāk nekā 50 pašvaldības iesaistījušās pieaugušo izglītības projektā

Lai šī gada rudenī veiksmīgi uzsāktu Eiropas Sociālā fonda projekta "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" pirmās mācības un uzrunātu tajās piedalīties nodarbinātos no visiem Latvijas reģioniem, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) projektā iesaista Latvijas pašvaldības, no kurām sadarbības līgumus parakstījušas jau vairāk nekā 50 novadi un pilsētas.

Pašvaldībās darbosies pieaugušo izglītības koordinators

“Pašvaldības nodarbinātos iedzīvotājus informēs par mācību iespējām, kas pieejamas novada teritorijā un visā Latvijā. Lai to realizētu, ar projekta līdzfinansējumu pašvaldībā darbosies pieaugušo izglītības koordinators. Šis speciālists apkopos un sniegs informāciju VIAA arī par sava novada vajadzībām pieaugušo izglītošanā,” skaidro VIAA Pieaugušo izglītības pārvaldības nodaļas vadītājs Ingus Zitmanis.

Pieaugušo izglītības koordinators darbosies Aglonas, Aizkraukles, Aizputes, Auces, Baldones, Balvu, Burtnieku, Dagdas, Daugavpils, Dobeles, Gulbenes, Inčukalna, Jaunpiebalgas, Jelgavas, Kandavas, Ķekavas, Kuldīgas, Ķekavas, Limbažu, Līgatnes, Līvānu, Ludzas, Mālpils, Nīcas, Olaines, Ozolnieku pašvaldībā, kā arī Rīgā. Tāpat šis speciālists tiks piesaistīts arī Pāvilostas, Pļaviņas, Priekules, Preiļu, Priekuļu, Raunas, Rēzeknes, Riebiņu, Rojas, Rucavas, Rūjienas, Rundāles, Salacgrīvas, Salas, Salaspils, Saldus, Saulkrastu, Sējas, Skrīveru, Skrundas, Vaiņodes, Valkas, Ventspils, Viesītes un Viļānu novadā, kā arī Jēkabpilī, Ventspilī, Liepājā un Jelgavā.

Sadarbību plānots uzsākt vēl ar aptuveni 30 pašvaldībām, taču projektā aicinātas piedalīties arī tās pilsētas un novadi, kas līdz šim nav izrādījuši interesi iesaistīties.

Ja pašvaldībai ir vēlme kļūt par šī projekta sadarbības partneri, aicinām sazināties ar VIAA Pieaugušo izglītības pārvaldības nodaļas projektu vadītāju Daci Puriņu pa tālruni 67854768 vai e-pastu: [email protected].

Iedzīvotāju pieteikšanās mācībām – rudenī

Neatkarīgi no tā, vai pašvaldība būs projekta partneris vai nē, ikviens tās iedzīvotājs, kas būs nodarbināts, vecumā no 25 gadiem un vēlēsies celt savu profesionālo kompetenci, varēs pieteikties un izvēlēties no projekta laikā piedāvātājām kopējām mācībām visā Latvijā. 

Šobrīd projektā notiek izglītības iestāžu pieteikšanās mācību nodrošināšanai. Plānots, ka strādājošie iedzīvotāji pirmajām mācībām varēs reģistrēties šī gada rudenī kādā no četrām šobrīd darba tirgū pieprasītām nozarēm:

  • Elektroniskās un optisko iekārtu ražošana, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas;
  • Būvniecība;
  • Kokrūpniecība;
  • Metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības.

Vairāk informācijas šeit