Straubergs, Jānis

Džūkste - pagasta un draudzes vēsture

Brāļu Jāņa un Kārļa Straubergu izcilā vēstures grāmata "Džūkste - pagasta un draudzes vēsture" (1939) ir palicis bibliotekārs retums. Pārizdošana tika ļoti gaidīta, un, pateicoties uzņēmīgajam Edgaram Jukam, kurš grāmatu pārrakstīja elektroniski, un saslēdzoties citiem veiksmīgiem dzīves pavērsieniem, tā atkal atnāk pie lasītājiem jaunā veidolā! Šī grāmata dod iespēju kultūrvēsturiskā un novadpētnieciskā skatījumā iepazīt Džūksti cauri laikiem, kas sevī iemieso būtisku valsts un tautas identitātes daļu. Tā nav tikai Džūkstes vēsture, caur to redzam arī tālaika dzīvi visā Latvijā. Vēsturisks ceļš, kas sācies pirms Latvijas simtgades un iesoļo Latvijas sākuma gados. Te var atrast ļoti spilgtus latviskuma apliecinājumus par dzīvi laukos un sabiedriskās aktivitātēs. Grāmatā viena nodaļa ir atvēlēta džūkstenieka Kārļa Rengas atmiņu iemūžināšanai.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Pilns jaunieguvumu saraksts