Nodarbība par aktīvas kopienas veidošanu un sevis izzināšanu

11.Jan

 

Sestdien, 11.janvārī, plkst.10.00-14.00 Valmieras bibliotēkā notiks nodarbība par sevis izzināšanu, kopienu veidošanu un attīstīšanu. Nodarbībā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem, kā veidot un attīstīt maņas, lai vairāk pamanītu un veselīgi attiektos pret sevī un citos notiekošo. Kā attīstīt prasmi klausīties, sadzirdēt un runāt par lietām, kas svarīgas un rūp? Kā iesaistīties kopējās iniciatīvās un līdzdarboties sev svarīgu mērķu sasniegšanā?

Mācību laikā tiks apskatītas vairākas pašizziņas prakses un metodes darbam ar kopienām un dažādām līdzcilvēku grupām, trenētas dalībnieku prasmes ieklausīties sevī, citos un aktīvi iesaistīties vietējās kopienas iniciatīvās.

Nodarbībā aicināts piedalīties ikviens, kas jau šobrīd darbojas vai jūt sevī vēlmi darboties ar cilvēkiem, uzņemties sabiedriskas iniciatīvas, būt sabiedriski aktīvs un atbalstīt citus kopīgu sabiedrisko mērķu sasniegšanā. Aicināti ir gan jau esoši sabiedrisko organizāciju aktīvisti un vadītāji, gan aktīvi savas dzīvesvietas iedzīvotāji, daudzdzīvokļu māju vecākie un aktīvisti, gan ilgtspējas un pilsoniskas sabiedrības entuziasti.

Nodarbību vadīs biedrības “Zaļā Brīvība” mācību vadītājas Ilze Jēče un Santa Krastiņa. Nodarbību organizē Valmieras bibliotēka un Valmieras pilsētas pašvaldība. Tā ir viena no sešām Valmieras bibliotēkas īstenotās neformālās izglītības programmām pieaugušajiem “Līdzsvarota dzīve 2: vide, cilvēks, sabiedrība”.

Dalība nodarbībā ir bez maksas. Taču, lai kvalitatīvi sagatavotos nodarbībām, interesenti aicināti iepriekš pieteikties: 

Lūgums paņemt līdzi pašgatavotu cienastu kopgaldam.

 

Pieaugušo neformālās izglītības programmu pieaugušajiem “Līdzsvarotā dzīve 2” kā NORDPLUS atbalstītā starptautiskā projekta “Mana zaļā identitāte”/ “My Green Identity” (2018-2020) aktivitāti finansē Valmieras bibliotēka sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību. Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.