Pasākums senioriem par mediju lietošanu un kultūras mantojumu

25.Sep

2020. gada 25. septembrī plkst. 11.00 Valmieras integrētajā bibliotēkā (Cēsu iela 4, Valmiera) aicinām seniorus uz sarunu par mediju lietošanu un kultūras mantojumu.

• Pasākuma atklāšanā Eiropas Parlamenta deputātes Daces Melbārdes uzruna.

• Pirmajā daļā aicinām uz Dr.sc.comm. Klintas Ločmeles nodarbību „CEĻAZĪMES MEDIJU LIETOŠANĀ”.

Nodarbībā seniori uzzinās vairākus svarīgus nosacījumus, lai mediju vidē neapmaldītos un justos droši. Sponsorēti raksti, uztura bagātinātāju reklāmas un publikācijas par veselību, maskētā reklāma, maldinošas ziņas un interneta komentāri – runāsim, kā sevi un citus pasargāt no dezinformācijas un lietot medijus gudri šajās un citās ikdienas situācijās. Īpaši senioriem adresēta medijpratības izglītības programma ar praktiskiem piemēriem un iespēju uzdot jautājumus.

• Otrajā daļā neformālā gaisotnē sarunāsimies un muzicēsim kopā ar etnomūziķi un mūzikas pedagoģi Igetu Ozoliņu nodarbībā „TEKU, TEKU PA CELIŅU, DATECĒJU SAULES MUIŽU!”

Cilvēka dzīves ceļu var salīdzināt ar saules ceļu gada ciklāpavasaris līdzinās bērnībai, vasara – agrīnais briedums, jaunības laiks, rudens – pilnbrieds, pusmūžs, bet ziema līdzās cilvēka mūža nogalei, vecumam. Visi četri gadalaiki ir vajadzīgi, un cilvēka dzīvē visi vecumposmi vienlīdz pilnvērtīgi jāizdzīvo. Katrā no tiem veidojas pieredze, vērtību sistēma un dzīvesziņa. Igeta Ozoliņa aicinās izjust un kopīgi izdziedāt tautasdziesmas, kurās atklājas saules un cilvēka dzīves ceļi.

PieteikšanāsAicinām līdz 2020. gada 18. septembrim pieteikties dalībai seminārā Valmieras integrētajā bibliotēkā – klātienē bibliotēkā, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa telefonu 64250830. Uz tikšanos seminārā! Ieeja bez maksas.

KonkurssLai Valmieras seniorus rosinātu iedziļināties mediju lietošanas jautājumos, aicinām piedalīties konkursā un pastāstīt saviem mediju lietošanas paradumiem un informācijas izvērtēšanu! Divu interesantāko un pārdomātāko vēstuļu autori iegūs dāvanu – laikraksta “Liesma” 12 mēnešu abonementu. Ar konkursa uzvarētājiem sazināsimies personīgi pa norādīto telefona numuru vai e-pastu. Gaidīsim vēstules elektroniskā pasta adresē [email protected] vai Valmieras integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, Valmierā, LV - 4201 (personīgi vai pa pastu) ar norādi “Medijpratības konkurss” līdz 2020. gada 18. septembrim. Konkursa jautājumi:

• Kā jūs ikdienā izvērtējat, kurai informācijai var uzticēties un kura ir nepatiesa?
  • Kur (piemēram, laikraksti, radio, televīzija, interneta portāli, sociālie mediji, radi, draugi un paziņas u.tml.) jūs pārsvarā saskaraties ar maldinošu informāciju?