Mācību centrs

2007. gadā Bila & Melindas Geitsu fonda un Latvijas valsts līdzfinansētā publisko bibliotēku attīstības projekta Trešais tēva dēls ietvaros Latvijā tika izveidoti 10 macību centri, viens no tiem - Valmieras bibliotēkā. Sākotnējais mācību centra mērķis bija nodrošināt veiksmīgu bibliotekāru sagatavošanu darbam ar jauno tehniku un programmatūru. Kopumā katrs bibliotekārs šajā projektā apguva 140 stundu garu apmācību programmu.

Šobrīd Valmieras bibliotēkas mācību centrā ir pieejamas nodarbības dažādām iedzīvotāju grupām.  Informācijas plūsmas temps, pārbagātība un sadrumstalotība mūsdienu sabiedrībā pieprasa aizvien vairāk laika un prasmju, lai atlasītu būtisko. Tāpēc Valmieras bibliotēkas Mācību centrs piedāvā uzzināt vairāk par mūsdienu bibliotēkas piedāvātajām iespējām, darbu ar informācijas tehnoloģijām un resursiem.

 


 

Papildus nodarbības bērniem meklē ŠEIT

 

 

Radošā darbnīca "Atrodi pazudušo vārdu" 

(6.-9. klasei)

 

Iespazīsim bibliotēkas resursus veicot atraktīvu uzdevumu - izmantojot dažādas norādes, kādas grāmatas fragmentā atradīsim trūkstošus vārdus.

 

 

Elīna Vītola,

64250838, [email protected]

 

"Orientēšanās bibliotēkā" 

(7.-8. klasei)

 

Iespazīsimies ar Valmieras integrētās bibliotēkas nodaļām, to specifiku, apgūsim meklēšanas principus bibliotēkas elektroniskajā katalogā, meklēsim norādes, lai atrastu pslēptus objektus bibliotēkā.

 

 

Elīna Vītola,

64250838, [email protected]

 

"No zīles līdz ozolam" 

(7.-9. klasei)

 

Iepazīšanās ar pētniecisko procesu: izpētīsim dažādus jēdzienus, sakoposim tos kategorijās, veidosim domu kartes, mācīsimies uzdot jautājumus par nezināmo.

 

 

Elīna Vītola,

64250838, [email protected]

 

"Kā neapjukt informācijas okeānā" 

(10. klasei)

 

Iespēja vienas nodarbības laikā iepazīt trīs Valmieras informācijas glabātāju - muzeja, bibliotēkas un arhīva piedāvājumu.

 

 

Elīna Vītola,

64250838, [email protected]

 

"Izmeklēšana bibliotēkā" 

(10.-11. klasei)

 

Sniegsim zināšanas par informācijpratības un kritiskās domāšanas nozīmi gan rakstot zinātniski pētnieciskoas darbus, gan izmantojot informāciju ikdienā.

 

 

Elīna Vītola,

64250838, [email protected]

 

"Profesora asistents" 

(10.-12. klasei)

 

Iegūsim prasmes un zināšanas, lai pilnteksta, bibliogrāfijas un citējamības datubāzēs atrastu profesoram vajadzīgo informāciju.

 

 

Evita Lantrāte,

26664430,

[email protected]

 

"Skola galā - bibliotēka vaļā!" 

(12. klasei)

 

Arī pēc skolas beigšanas bibliotēka būs noderīga gan studijām, gan brīvajam laika, Parādīsim kādi bibliotēkas pakalpojumi būs pieejami pat tad, ja atrodaties kilometriem tālu.

 

 

Elīna Vītola,

64250838, [email protected]

 

Noderīgi Google pakalpojumi darbam un ikdienai 

(ikvienam)

 

Bibliotēka piedāvā apgūt ikdienai nepieciešamāko Google pakalpojumu lietošanas iemaņas (Google Chrome, Gmail, Google Disks u.c.).

 

 

Elīna Vītola,

64250838, [email protected]

 

Pieradini bibliotēku 

(ikvienam)

 

Paredzēts ikvienam - individuāli vai grupu apmācībām. Uzziniet visu par daiļliteratūras krājumu, preses arhīvu, darbu ar datubāzēm, novadpētniecības krājumu, digitālo bibliotēku, Europe Direct informācijas centru, e-grāmatām, videolupu, Oculus Rift virtuālās realitātes brillēm un XBox spēlēm...

 

 

Olga Kronberga,

64250838, [email protected]

 

Ekspedīcija "Meklē pēdas" 

(ikvienam)

 

Pastaiga pa pilsētas vēsturisko centruar norāžu un jautājumu palīdzību aizvedīs jūs uz neparastām un ikdienišķām Valmieras vietām.

 

 

Elīna Vītola,

64250838, [email protected]

 

Viena diena bibliotēkā (skolēniem, vecākiem, skolotājiem)

 

Piedāvājam savas telpas, lai dažādotu jūsu mācību vidi. Nāciet un pavadiet mācību dienu vai vecāku sapulci Valmieras integrētās bibliotēkas telpās.

 

 

Svetlana Jodo, 64250831, [email protected]

vai

Diāna Rozenblate, 64281448, [email protected]