Mācību centrs

2007. gadā Bila & Melindas Geitsu fonda un Latvijas valsts līdzfinansētā publisko bibliotēku attīstības projekta Trešais tēva dēls ietvaros Latvijā tika izveidoti 10 macību centri, viens no tiem - Valmieras bibliotēkā. Sākotnējais mācību centra mērķis bija nodrošināt veiksmīgu bibliotekāru sagatavošanu darbam ar jauno tehniku un programmatūru. Kopumā katrs bibliotekārs šajā projektā apguva 140 stundu garu apmācību programmu.

Šobrīd Valmieras bibliotēkas mācību centrā ir pieejamas nodarbības dažādām iedzīvotāju grupām.  Informācijas plūsmas temps, pārbagātība un sadrumstalotība mūsdienu sabiedrībā pieprasa aizvien vairāk laika un prasmju, lai atlasītu būtisko. Tāpēc Valmieras bibliotēkas Mācību centrs piedāvā uzzināt vairāk par mūsdienu bibliotēkas piedāvātajām iespējām, darbu ar informācijas tehnoloģijām un resursiem.

 


 

Papildus nodarbības bērniem meklē ŠEIT

 

IEPAZĪSTI BIBLIOTĒKU

 

Iepazīšanās ekskursija (10.-12. klasei)

 

 

Iepazīsimies ar Valmieras integrēto bibliotēku, tās nodaļām, izpētīsim bibliotēkas sniegtos pakalpojumus, mācīsimies paši sameklēt sev nepieciešamo literatūru.  

 

 

Elīna Švēde,

26665573,

[email protected]

 

 

ATBALSTS MĀCĪBĀM UN PĒTNIECĪBAI

 

"Kā neapjukt informācijas okeānā" (10. klasei)

 

 

Iespēja vienas nodarbības laikā iepazīt trīs Valmieras informācijas glabātāju - muzeja, bibliotēkas un arhīva piedāvājumu.

 

 

Alīna Pūce,

2665573,

[email protected]

 

 

"Izmeklēšana bibliotēkā" (10.-12. klasei)

 

 

Iepazīsimies ar Valmieras integrēto bibliotēku, atsaucoties uz izmantoto literatūru, mācīsimies veidot norādes un saprast kā veidojas plaģiāts.

 

 

Alīna Pūce,

26665573,

[email protected]

 

 

"Skola galā - bibliotēka vaļā!" (12. klasei)

 

 

Arī pēc skolas beigšanas bibliotēka būs noderīga gan studijām, gan brīvajam laikam. Parādīsim kādi bibliotēkas pakalpojumi būs pieejami pat tad, ja atrodies kilometriem tālu.

 

 

Elīna Švēde,

26665573,

[email protected]

 

 

Palīgs medijpratībā

 

 

Trenēsim kritisko domāšanu, izvērtēsim ziņu ticamību un uzzināsim dažādus veidus kā sevi pasargāt interneta vidē.

 

 

Elīna Švēde,

26665573,

[email protected]

 

 

Profesora asistents (10.-12. klasei)

 

 

Iegūsim prasmes un zināšanas, lai pilnteksta, bibliogrāfijas un citējamības datubāzēs atrastu profesoram vajadzīgo informāciju.

 

 

Evita Lantrāte,

26664430,

[email protected]

 

 

Pieradini bibliotēku 

 

 

Paredzēts ikvienam - individuāli vai grupu apmācībām. Uzziniet visu par daiļliteratūras krājumu, preses arhīvu, darbu ar datubāzēm, novadpētniecības krājumu, digitālo bibliotēku, Europe Direct informācijas centru, e-grāmatā, videolupu, Oculus Rift virtuālās realitātes brillēm un XBox spēlēm...

 

 

Olga Kronberga,

64250838,

[email protected]

 

 

Noderīgi Google pakalpojumi darbam un ikdienai

 

 

Bibliotēka piedāvā apgūt ikdienai nepieciešamāko Google pakalpojumu lietošanas iemaņas (Google Chrome, Gmail, Google Disks u.c.)

 

 

Elīna Švēde,

26665573,

[email protected]

 

 

PIEDZĪVOJUMS BIBLIOTĒKĀ

 

Radošā darbnīca "Atrodi pazudušo vārdu" (6.-9. klasei)

 

 

Iespazīsim bibliotēkas resursus veicot, atraktīvu uzdevumu - izmantojot dažādas norādes kādas grāmatas fragmentā atradīsim trūkstošus vārdus.

 

 

Elīna Švēde,

26665573,

[email protected]

 

 

Ekspedīcija "Meklē pēdas" 

(ikvienam)

 

 

Pastaiga pa pilsētas vēsturisko centruar norāžu un jautājumu palīdzību aizvedīs jūs uz neparastām un ikdienišķām Valmieras vietām.

 

 

Elīna Švēde,

26665573,

[email protected]