Latvijas mazās gaismas pilis

12. novembrī Valmieras integrētajā bibliotēkā atklāja fotoizstādi “Latvijas mazās gaismas pilis”.  Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības (Biedrība) un arhitekta Jāņa Dripes veidotajā fotoizstādē var iepazīties ar 59 Latvijas bibliotēkām, kas pēdējos desmit gados piedzīvojušas pozitīvas pārmaiņas. Valmieras pilsētu izstādē pārstāv Valmieras integrētā bibliotēka.

Pēdējo desmit gadu laikā no jauna celtas vai pārbūvi piedzīvojušas daudzas Latvijas publiskās bibliotēkas. Katrai pilsētai, kur tapusi jauna bibliotēka, tas bijis nozīmīgs notikums. Svarīgi visas valsts mērogā parādīt šīs pozitīvās pārmaiņas.

Arhitekts un izstādes kurators Jānis Dripe: “Šis ir gaismas punktu vizualizācijas projekts un stāsts par pozitīviem procesiem Latvijas bibliotēkās no Līvāniem līdz Valmierai, no Kursīšiem līdz Medumiem vai Jumurdai, Mārupei un Zorģiem. Lai arī mērogi un rocība bieži ir nesalīdzināmi, mēs centāmies pamanīt ne vien izcilību, bet arī labo gribu visos Latvijas novados. Mūsdienīga bibliotēka sen vairs nav tikai grāmatu glabātuve. Labajos piemēros tā ir vietas dvēsele. Tur kopā lieliski sadzīvo kultūras mantojums un mūsdienu tehnoloģijas, grāmata un virtuālais teksts, mazpilsētu miers un pasaules elpa, arhitektūra un saturs.”

Izstāde “Latvijas mazās gaismas pilis” pirmo reiz tika eksponēta Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā, tās atklāšanas nedēļā. Oktobrī izstāde bija skatāma Ventspils bibliotēkās un tagad tā atceļojusi uz Valmieru, decembrī dosies uz Daugavpili. Izstāde ikvienam interesentam apskatāma Valmieras integrētajā bibliotēkā Cēsu ielā 4 no 12. līdz 29.novembrim.

 “Latvijas mazo gaismas piļu” izstādes idejas autori ir LNB direktors Andris Vilks un Limbažu Galvenās bibliotēkas direktore Dzintra Justa. Fotoizstādi rīko Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība ar Latvijas Kultūrkapitāla fonda, ABLV Charitable Foundation, Live Riga, Valmieras pilsētas domes un citu Latvijas pašvaldību atbalstu.

Valmieras integrētās bibliotēkas telpu pārbūve un iekārtojums ir Valmieras pašvaldības un Vidzemes augstskolas izstrādātā un īstenotā projekta „Vidzemes augstskola – vārti uz vienoto Eiropas izglītības telpu” daļa.
2007.gada novembrī Valmieras integrētā bibliotēka uzsāka darbu renovētās, moderni iekārtotās telpās 3122 kv. m platībā. Projekta īstenošanai tika saņemti Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļi, valsts investīcijas un Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējums. Rekonstrukcijas projekta autors arhitekts L.Šmits, interjera projekta autore Z.Šmita. Būvdarbus veica Būvuzņēmums „SCO centrs”.

 

Papildus informācija:
Olita Pričina-Voitika
[email protected]
26470109