Vai grāmatu lasīšana ir piedzīvojums?

Noteikti! Lasot grāmatu, var bagātināt savu iztēli - piedzīvot vairākus notikumus kopā ar tās varoņiem, iegūt jaunus draugus, bet vecāki spēs labāk izprast savu bērnu domas un cerības, ja paši iesaistīsies lasīšanas procesā.
Aicinām iesaistīties aizraujošā lasīšanas piedzīvojumā, piedaloties lasīšanas veicināšanas programmā ,,Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrija,,!
Bērniem, jauniešiem un vecākiem tiek piedāvāta jaunā Žūrijas kolekcija. Košais plakāts ,,Lasi un vērtē!,, uzrunā katru Valmieras  bibliotēkas  Bērnu apkalpošanas nodaļas apmeklētāju, kā arī Valmieras bibliotēkas mājas lapas viesus.

Jau 15. gadu Latvijā darbojas šī populāra lasīšanas veicināšanas programma, kuru atbalsta valsts pēc LNB Bērnu literatūras centra iniciatīvas. Programma ir laba ar to, ka bērns tiek, pašam nemanot, iesaistīts bibliotēku un skolu  pasākumu virknē. Valmieras pusē šogad Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijā piedalās 18 bibliotēkas, tai skaitā 4 skolu.

Programmas dalībniekiem līdz decembra beigām ir jāizlasa sešas sava vecuma grāmatas un jāaizpilda elektronisko anketu, kas ir ļoti svarīgi, lai izveidotu topu par populārākajām  grāmatām Latvijā. Būs arī dažādi pārsteigumi un galā – Lielie Lasīšanas svētki Rīgā!
Lasīsim un vērtēsim kopā!

Lolita Dreimane,
Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas galv. bibliotekāre

Grāmatu saraksti

6.septembrī LNT plkst. 16:20 tiks rādīta Latvijas Nacionālās bibliotēkas dokumentālā filma “Bērnu žūrija”.