LĪVA UN INGMĀRS

No 9.-30. decembrim Valmieras integrētajā bibliotēkas 2. stāvā apskatāma  fotoizstāde  “LĪVA UN INGMĀRS”, kas veltīta pasaulslavenajam Skandināvijas kino pārim - Līvai Ulmanei un Ingmaram Bergmanam.

Fotogrāfiju izlasi piedāvā Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu, Norvēģijas Filmu institūtu un Norvēģijas Karalistes vēstniecību. 2014.gada decembrī izstāde pirmo reizi bija apskatāma Rīgā, vēsturiskajā kinoteātrī Splendid Palace. Tagad tā uzsākusi savu ceļojumu pa Latviju un no 2015.gada 9. - 30.decembrim apskatāma Valmieras integrētās bibliotēkas I stāvā.
    
Kopumā izstādē ir aplūkojamas 19 fotogrāfijas, kas ataino norvēģu aktrises Līvas Ulmanes un zviedru režisora Ingmara Bergmana personiskās un profesionālās attiecības. Izstādē iekļauti kadri no filmām, filmēšanas laukuma, kā arī portreti. Fotogrāfijās redzama Līva Ulmane ar kolēģiem - Bibi Andersoni, Maksu fon Sidovu, Pēru Oskarsonu, Harietu Andersoni, Erlandu Jozepsonu, kā arī Līvas un Ingmara kaislības pilnās attiecības. Leģendārā aktrise Līva Ulmane savas karjeras laikā atveidojusi mīklainu un sarežģītu sieviešu tēlus, viņas tuvplāni fotogrāfijās attaino Bergmana kino raksturīgākās iezīmes.