Vēstules no Āfrikas

Valmieras integrētā bibliotēka un neformālās izglītības iniciatīva „Divu Ratu Brīvskolotāji” ielūdz ikvienu interesentu uz Āfrikas ekspedīcijas „2 rati un 2 ragi” foto izstādes atklāšanas pasākumu 16.decembrī plkst.16.00 Valmieras integrētajā bibliotēkā.

2014.gada februārī divi latvieši – Mārtiņš Sils un Andžs Ūbelis – devās trīs mēnešu ilgā moto ekspedīcijā „2 rati un 2 ragi”, mērojot ceļu cauri 13 Āfrikas valstīm – no Labās Cerības raga Keiptaunā līdz Eiropas tālākajam ziemeļu punktam Nordkapam. Ekspedīcijas laikā tapušie foto ir apkopoti izstādē „Vēstules no Āfrikas”.
Vēl pirms ekspedīcijas motobraucēju pārstāvētais klubs „apPasaule” sadarbībā ar Ārlietu ministriju organizēja konkursu „Atklāj man Āfriku,” kas ļāva Latvijas skolu jauniešiem piedalīties misijā, ekspedīcijas dalībniekiem sagatavojot ceļojuma laikā izpildāmus uzdevumus un iesakot apmeklēšanas vērtus maršruta punktus. Pēc šī konkursa radās ideja veidot neformālās izglītības iniciatīvu „Divu Ratu Brīvskolotāji”, kuras pirmie biedri ir abi ceļotāji.

Izstāde tapusi ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības atbalstu, bibliotēkā būs apskatāma līdz 2015.gada 30.decembrim.