Meklē pēdas

Valmieras bibliotēka un Europe Direct informācijas centrs Valmierā piedāvā piedalīties vasaras izaicinājumā “Meklē pēdas”. Tā ir izzinoša, radoša un atklājumu pilna spēle vasaras garumā!

Spēles mērķis ir atrast un atzīmēt kartē dažādu laiku un cilvēku atstātās pēdas Valmierā! Spēle rosina meklēt informāciju, un tā ar norāžu un jautājumu palīdzību aizvedīs jūs uz neikdienišķām un ikdienišķām Valmieras vietām. Noslēgumā spēles uzvarētājiem, kas saņēmuši visvairāk punktu, būs iespēja doties uz Ledus laikmeta centru Igaunijā.

Kā uzsākt spēli?
Lai kļūtu par spēles dalībnieku:
1)    No 30. maija – 10. jūnijam Tev jāatnāk uz Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļu ( Cēsu ielā 4) un jāsaņem uzdevumu komplekts
2)    Tev jāpiesakās facebook.com domubiedru grupā “Meklē Pēdas Valmierā”
3)    Spēlē var piedalīties individuāli vai komandā līdz 3 dalībniekiem. Var piedalīties ģimene.
4)    Tev jābūt vecumā no 13 gadiem vai arī komandā jābūt vismaz vienam dalībniekam vecākam par 13 gadiem.

Kā spēlēt?
Pildi uzdevumus līdz 22. jūlijam.
Spēlē ir dažādu kategoriju uzdevumi:
izzinošie - lai varētu atzīmēt kartē objektus, balstoties uz faktiem un uzvedinošām norādēm, būs jāsameklē informācija par tiem.
atklājumu – pēc vietas atpazīšanas, jādodas turp, lai varētu redzēt un iepazīt pilsētu no jauna skatu punkta un saskatīt, to ko grūti ieraudzīt!
radošie – spēlē būs iekļauti atjautības uzdevumi. Būs gan jālasa šifrēti ziņojumi, gan jāfotografē dažādas pilsētas vietas, gan jāsacer savi stāsti.

Vari pildīt visus uzdevumus pēc kārtas vai tikai tos, kas tev labāk padodas.  

Kā iesniegt atbildes?
Atbilžu lapas būs jāaizpilda un jāiemet kastītē pie bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas ieejas. Daļai radošo uzdevumu atbilde būs jāpublicē facebook.com spēles domubiedru grupā.  

Uzvarētāju noteikšana
Spēlē būs dažādi punkti, atbilstoši uzdevumu grūtības pakāpei. Uzvarētājus noteiks bibliotekāres pēc punktu saskaitīšanas no 25. jūlija līdz 5. augustam.

Noslēguma pasākums
Dalībnieki, kas saņēmuši visvairāk punktu, tiks aicināti uz spēles noslēguma pasākumu Valmieras pilsētas svētku ietvaros 2016. g. 13. augustā.

Galvenā balva
Balva labākajiem dalībniekiem - brauciens uz Ledus laikmeta centru Igaunijā.