2016.gada populārākās ārzemju autoru grāmatas TOP 10

 

Pienācis gada noslēgums, kad, kā jau ierasts, tiek publicēti dažādi topi, kopsavilkumi un apskati. Piedāvājam Valmieras integrētās bibliotēkas 2016.gada populārāko ārzemju autoru grāmatu TOP 10.

 

 

1. Lūsinda Railija. Lavandu dārzs.

Divas aizraujošas sižeta līnijas vienā grāmatā. Emīlija, kura saņem mantojumā savas bērnības māju Francijas dienvidos un pamazām atklāj senus noslēpumus. Un Konstansa, kura 1943. gadā kā spiedze nosūtīta uz Franciju un tiek ierauta noslēpumu un izlikšanās spēlē, kur likme ir dzīvība...Stāsts par karu un mīlestību, bet galvenais - par mākslu piedot.

Pieejams bibliotēkā

 

2. Nele Noihausa. Sniegbaltītei jāmirst.

Trillerī "Sniegbaltītei jāmirst" (kas pārņēmis neskaitāmu lasītāju prātus Vācijā un ticis salīdzināts ar Stīga Lārsona veikumu) ar pieaugošu spriedzi mijas gan ar pazudušo meiteņu meklēšanu saistītie notikumi, gan personāžu privātās dzīves problēmas, un tas saglabā neatslābstošu interesi līdz pat pēdējai romāna lappusei.

Pieejams bibliotēkā

 

3. Nora Robertsa. Ēnu līcis. 

Kaisle un apsēstība, humors un sirdis saplūst kopā romānā par divu cilvēku ceļu vienam pie otra.

Pieejams bibliotēkā

 

4. Lūsinda Railija. Meitene uz kraujas.

Grenija Raiena atgriežas Īrijā pie savas mīlošās ģimenes, jo pārdzīvo nesenu zaudējumu. Un tieši tur viņa uz kraujas malas sastop Auroru – mazu meitenīti. Tikšanās pilnībā maina viņas dzīvi, un Grenija atklāj, ka meitenītes un viņas pašas ģimenes gaitas vēsturiski savijušās ciešā kamolā.

Pieejams bibliotēkā

 

5. Silla Berjlinda. Pilnmēness paisums.

Marseļa. Kādā dabas parkā tiek atrasta nogalināta, gabalos sadalīta sieviete. Agrāk viņa strādājusi cirkā par mērķa meiteni dunču metējam. Viņas nāve satricina bijušā policista Toma Stiltona tuvu draugu. Kopā viņi dodas uz Franciju, lai mēģinātu noskaidrot brutālās slepkavības iemeslu un atrast slepkavu. Stokholma. Muitas pārvaldes ierēdnis tiek atrasts miris savās mājās, šķietami pakāries. Tomēr polcija drīz atklāj , ka notikusi slepkavība, un sasaista to ar narkotiku kravas zādzību no muitas noliktavas. Olīvija Renninga nejauši nokļūst nozieguma vietā un nespēj atturēties no mēģinājuma noskaidrot patiesību. Cenšoties atklāt nozieguma motīvu, viņa nonāk aprindās, kas pelna iespaidīgas naudas summas, apkrāpjot Zviedrijas sociālās aprūpes sistēmu. Kad Toms un Olīvija saprot, ka abas slepkavības ir savstarpēji saistītas, viņi sāk sadarboties, lai tās atrisinātu.

Bibliotēkā pieejams (1.grāmata). Pārējās triloģijas daļas meklējiet elektroniskajā katalogā vai nāciet uz bibliotēku!

 

6. Jū Nesbē. Atriebes dieviete.

Pēc nakts, kas pavadīta kopā ar bijušo draudzeni Annu Betsenu, policijas izmeklētājs Harijs Hols pamostas savās mājās viens ar spēcīgām galvassāpēm. Viņa mobilais telefons ir pazudis un viņš neatceras, kas noticis pēdējo divpadsmit stundu laikā. Tajā pašā dienā Anna tiek atrasta nošauta savā guļamistabā, un Harijs Hols kļūst par pirmo aizdomās turamo izmeklēšanā, kuru vada Harija sāncensis izmeklētājs Toms Volers.

Bibliotēkā pieejams

 

7. Simona Ārnstede. Nepakļāvīgā.

Brīva uzskatos un rīcībā, nepieradināma un nepakļāvīga, Beatrise īgnā tēvoča paspārnē tikai eksistē, nevis dzīvo... Vakars Stokholmas Operā un nejauša satikšanās ar Setu, pilsētas iekārojamāko vecpuisi, skandalozu uzņēmēju un pleiboju, maina Beatrises rāmo dzīvi pašos pamatos...

Bibliotēkā pieejams 

 

8. Sofija Kaspari. Koraļļkoka zemē.

Romānu triloģijas pirmā grāmata.1863. gada vasarā, izceļojot no Vācijas uz Argentīnu, uz kuģa iepazīstas divas jaunas vācietes. Abas sievietes dodas pie saviem vīriem, kuri jau iepriekš aizceļojuši uz Jauno pasauli. Tālajā zemē, kas saistās ar lielām cerībām, Viktorijas šķietami saldā dzīve iegrozās pavisam citādi, nekā cerēts, bet Annu pēc ierašanās sagaida šokējoša ziņa... 

Bibliotēkā pieejams

 

9. Kristīna Doda. Nozagtie skūpsti.

Sena vīna darītava, trīs spēcīgi brāļi, skaista sieviete, nenovērtējami dārga vīna pudele, rozā dimants un divas mīlošas sirdis pulsē straujā, aizraujošā spriedzes filmas cienīgā romānā. Vendeta ir mūžīga, neatkarīgi no zemes, kurā dzīvo paši itālieši. Kalifornijas vīna laukos mutuļo Dionīsa laikmeta cienīgas kaislības.

Pieejams bibliotēkā

 

10. Jū Nesbē. Spoks.

Romāns par Hariju Holu, nepārspējamo un neciešamo Oslo kriminālpolicijas labāko izmeklētāju.

Pieejams bibliotēkā