Zvirbuļa priecīgā diena

 

Lai gan aiz loga vējš svaidīja pelēkas lietus lāses, Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas Zvirbulim bija priecīga diena. Viņš gaidīja ciemiņus - konkursa “Zvirbuļa vasaras lasīšanas grāmatu groza” dalībniekus. Vasaras sākumā bibliotēkas Zvirbulis aicināja 1. – 2.klases, 3. – 4.klases, 5. – 6.klases un 7. līdz 9.klases skolēnus, atbilstoši vecumam, izvēlēties no grozā esošajām septiņām grāmatām katrai vecuma grupai, izlasīt, atbildēt uz trim jautājumiem un iegūt Zvirbuļa uzlīmes. Ja bija izlasītas sava vecuma grupas grāmatas, bērni tika mudināti lasīt pārējos Zvirbuļa sarūpētos darbus. Šogad lasīšanas konkursam pieteicās 37 dalībnieki. Dažiem gan pietrūka vēlēšanās vai uzņēmības izpildīt visus Zvirbuļa nosacījumus, lai godam izturētu līdz galam. Gatavojoties noslēguma ballītei, Zvirbulis ir saskaitījis konkursa dalībnieku izlasītās grāmatas, priecājies par lasītāju gudrajām atbildēm, sasummējis punktus un noteicis vasaras čaklākos lasītājus. Izlasot visas konkrētam vecumam domātās grāmatas un veiksmīgi atbildot uz 3 Zvirbuļa jautājumiem, maksimāli varēja iegūt 21 uzlīmi, bet, kad izlasītas šīs grāmatas, bija iespēja krāt punktus lasot arī no nākamajai vecuma grupai domātās kolekcijas.

Tie, kuri vasaras brīvlaikā bija izlasījuši bibliotēkas Zvirbuļa sarūpētās grāmatas un atbildējuši uz viņa āķīgajiem jautājumiem, saņēma Zvirbuļa Pateicības rakstu, pārsteiguma balvas, tika cienāti ar kliņgeri un SIA “Valmiermuižas alus” dāvāto Rabarberu Zelteri. Paši centīgākie saņēma dāvanu no veikala “Agate”, grāmatnīcas “Globuss””. Divpadsmit labākie lasītāji 13.oktobrī dosies uz Dikļiem, uz pasākumu Bērnu literatūras Maģija – 2017 “Dziesma dzimst sirdij un pieder sirdij”. Kā skaista dāvana visiem pasākuma dalībniekiem izskanēja Valmieras Mūzikas skolas pedagogu Zanes un Māra jaukais muzikālais sveiciens. Liels paldies atbalstītājiem!

Par viscentīgāko grāmatu lasītāju šogad atzīta Kerlīna Balode, kura ieguvusi 42 uzlīmes. Otrajā vietā Normunds Tjuniņš , kuram 38 punkti, bet trešajā vietā Elija Paukšēna, kura sakrājusi 37 punktus. Tikai par vienu uzlīmi mazāk – Elīzei Evelīna Pētersonei. Ļoti labi ar lasīšanu veicās arī Dailim Kaimiņam, Paulai Evelīnai Dubovai, Ketrīnai Annai Eberhardei, Madarai Annai Eglītei – izlasītas visas 7 grāmatas un ļoti veiksmīgi atbildēts uz visiem Zvirbuļa jautājumiem.

Paldies visiem konkursa dalībniekiem! Zvirbulis jau sāk gatavot grāmatu grozu nākamajai vasarai un gaida ciemos!

 

Gaida Arta Saukāne,

Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas galvenā bibliotekāre