Ceļojām ar prieku: Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas noslēgums

 

Ar dažādām aktivitātēm dažādiem vecumiem noslēdzās Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa “”Ziemeļu salas”.

Mazie iejutās pirātu lomā Mauri Kunnasa grāmatā “Bagātību sala”, lasīja tekstus un vēroja krāšņās ilustrācijas, locīja pirātu cepures. Jaunieši lasīja fragmentu no Marijas Turtšaninovas grāmatas “Marēsi”. Klausītāji ar sajūsmu vēroja videofilmas par Ziemeļvalstīm, īpaši izjūtot ziemeļu dabas fascinējošo burvību, kā arī klausoties ziemeļnieku mūzikas skaņās. Bet 14.novembrī visi kopā svinējām Astrīdas Lindgrēnes 110.dzimšanas dienu – skatījāmies fragmentus no filmām, kur atpazinām vairākus rakstnieces iemīļotos varoņus, piedalījāmies konkursā “Astrīdas Lindgrēnes darbi un nedarbi”, uzzinot interesantus faktus no rakstnieces dzīves un daiļrades – veiksmīgākie saņēma svecītes Latvijas krāsās, lai svētku gaismiņu izbaudīt arī mājās. Izskanēja arī dienas īpašais lasījums – fragmenti no Astrīdas Lindgrēnes grāmatas “Mēs, Sālsvārnas salas vasarnieki”.

Visu nedēļu Bērnu apkalpošanas nodaļas lasītāju priecēja iespēja noskatīties animācijas filmu “Pepija Garzeķe” un noklausīties audiogrāmatu par Karlsonu.

Līdz novembra beigām Bērnu apkalpošanas nodaļā ir skatāma Valmieras Mākslas vidusskolas audzēkņu darbu izstāde “Ceļojums Ziemeļvalstu bērnu literatūrā”.

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļu šogad Latvijā atzīmējām 20.reizi. Arī nākošgad aktīvi piedalīsimies Ziemeļvalstu literatūras nedēļā, lai tuvāk iepazītu mūsu ziemeļu kaimiņu kultūru.

FOTO