Seminārs ģimenēm “Maziem mirkļiem ir liela nozīme"

 

Lai iedrošinātu vecākus pavadīt vairāk laiku kopā ar bērniem, visā Latvijā norisinās Labklājības ministrijas iniciētais projekts “Maziem mirkļiem ir liela nozīme". Arī Valmierā norisināsies seminārs, aicinot ģimenes 29.novembrī plkst.15.00 uz Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļu.

Semināru vadīs trīs meitu tēvs Armands Simsons un psiholoģe un trīs bērnu mamma Kristīne Balode, laikā. Interesenti aicināti uzzināt par vecāku tiesībām un smelties iedvesmu kvalitatīvai laika pavadīšanai ar bērniem. Semināra norise plānota līdz plkst.16.30, ieeja – bez maksas.

Semināra laikā tiks apbalvotas arī 6 Valmieras ģimenes, kurās vecāki kopā ar bērniem laiku pavada kvalitatīvi. Ģimenes apbalvojumam izvirzīja līdzcilvēki.

“Vienu vienkāršu patiesību mēs bieži mēdzam aizmirst – bērnam no dzimšanas un arī pieaugot ir nepieciešams vecāku laiks un uzmanība. Reizēm mēs, vecāki, tik ļoti aizraujamies ar to, kā izaudzināt “veiksmīgu” personību, ka aizmirstam, cik nozīmīgs ir laiks, ko varam pavadīt kopā – savstarpēji ieinteresēti un klātesoši. Tas ir laiks, kas bērnam ļaus justies mīlētam. Laiks, kad bērnam ir iespēja mācīties no vecāka darīšanas piemēra, vecākiem ir iespēja vērot un pamanīt bērna izdošanās un grūtības, lai iespējami labāk viņu atbalstītu. Bērnam ir iespēja pārrunāt savas domas un sajūtas, tādējādi veidojot spēcīgu vecāka un bērna savstarpējo saikni, kas viņā attīstīs pašpaļāvību un drosmi aktīvi pašrealizēties ikvienā dzīves jomā arī pieaugušā vecumā,” stāsta psiholoģe Kristīne Balode.

Kampaņas galvenā ideja – lai būtu kopā, laika daudz nevajag, jo arī mazi mirkļi nozīmē ļoti daudz. Aprēķināts, ka no bērna piedzimšanas līdz vidusskolas izlaidumam ir aptuveni 1000 svētdienu. Tāpēc tapis informatīvais materiāls ar padomiem 1000 dažādiem mirkļiem kopā ar bērnu (pieejams šeit). Tāpat akcijas rīkotāji aicina dalīties idejām, padomiem, kopīgi pavadīto laiku, pievienojot mirkļabirku #mirklimirnozime, lai par to uzzina arī citi.

Kampaņas laikā vecākiem sniegta informācija, kas ir kvalitatīvi pavadīts laiks kopā ar ģimeni, kā arī skaidrotas vecāku tiesības un pienākumi. Informatīvie materiāli pieejami arī Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā Lāčplēša ielā 2.

Kampaņu “Maziem mirkļiem ir liela nozīme” visā Latvijā rīko Labklājības ministrija. Vairāk var uzzināt kampaņas Facebook un Draugiem.lv lapās.