Skype book club (Skype grāmatu klubs) ar Tallinas centrālo bibliotēku

 

2017.gada 7.decembrī turpinājām sadarbības projektu ar Tallinas centrālo bibliotēku: Skype book club (Skype grāmatu klubs). Mūs atbalstīja Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 10.klašu audzēkņu grupa, kurus sagatavoja angļu valodas skolotāja Ilze Dukure. Paldies erudītajiem Pārgaujas ģimnāzijas audzēkņiem par lielisko sadarbību! Paldies Kristelai Palk (Tallina) par iedvesmojošo diskusijas vadīšanu un igauņu literatūras popularizēšanu!

 

Skype grāmatu kluba idejas pamatā: diskusija starp 2 skolu audzēkņiem par kādu neparastu vai sabiedriski aktuālu tēmu, izmantojot igauņu izcilu literātu veikumu, kas tulkots arī latviešu valodā.

 

Šoreiz runājām par to, ko esam sapratuši, lasot Mēlisa Frīdentāla (Meelis Friedenthal;1973)visai depresīvo vēsturisko romānu “Bites”. Romāns vēstī par Leidenes studentu Laurentiju Hilu, kurš 17. gadsimta nogalē ierodas uz studijām Tērbatas universitātē. Sešu dienu notikumi un atmiņas savijas ar fantāziju, tālaika zinātne – ar pārdabiskajām sfērām un māņticību, un visam fonā ir lietus, smakas, slimības un trūdi…

 

Grāmatas autors Mēliss Frīdentāls pēc izglītības ir teologs, aizstāvējis doktora disertāciju par tematu “Tallinas Pilsētas arhīva “Tractatus moralis de oculi””, nodarbojas ar zinātni, pētīdams 17. gadsimta ideju vēsturi, literārajā daiļradē galvenokārt pievērsies fantāzijas žanram. 2013. gadā autors par romānu “Bites” saņēma Eiropas Savienības Literatūras balvu. Līdz šim darbs jau izdots nīderlandiešu un itāļu valodā, top tulkojumi angļu, čehu, ungāru, norvēģu u. c. valodās. Grāmatas tulkojums no igauņu valodas nominēts LaLiGaBa 2015 par labāko ārvalstu tulkojumu.

 

Grāmata pieejama gan Valmieras bibliotēkā, gan arī e-grāmatas formātā fabula.im https://fabula.im/lv/9789934121258-Bites-Meliss-Fridentals

un las.am https://las.am/lv/e-content/bites

 

Foto ŠEIT