Iespēja kļūt par lasīšanas čempionu – reāli!!!

 

Lai grāmatu lasīšanas un vērtēšanas process būtu interesantāks, Latvijas Nacionālā bibliotēka ir uzsākusi jaunu Skaļās lasīšanas sacensību, kurā iesaistījās arī Valmieras bibliotēka.

Jau tagad interesenti izvēlas grāmatas, praktizējas skaļajā lasīšanā, lai dalība konkursā kļūst par jautru un vienlaikus izglītojošu pieredzi. Arī Valmieras sākumskolā ir skolēni, kuri labprāt vēlētos kļūt par Skaļās lasīšanas čempionu, tādēļ bibliotekāre Lolita Dreimane viesojās skolas bibliotēkā.

Skolas bibliotekāre Sarmīte Rozenbaha uzrunāja vairākus 5. un 6. klašu lasītājus, ar kuriem tika apspriesti sacensības noteikumi, vērtēšanas kritēriji. Skolēni ar interesei noskatījās video par šo aktivitāti Nīderlandē. Daži drosmīgākie mēģināja lasot iekļauties noteiktā laikā un emocionāli uzrunāt klausītājus. Tas bija izdevies, taču nolēmām, ka vēl nāksim kopā un mēģināsim, lai skaļās lasīšanas priekšnesums izdodas vēl labāk! Iespēja kļūt par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru likās aizraujoša, kā arī iesaistīt vairākus līdzjutējus vienaudžus! Galvenais – Lasītprieks!

FOTO