KONKURSS "Mana dzimta laiku lokos" - NOSLĒDZIES

 

Latvijas simtgadei veltītais stāstu konkurss skolēniem “Mana dzimta laiku lokos “

noslēdzies!

Paldies par 59 jaukiem, gudriem darbiem, ko saņēmām Latvijas simtgadei veltītajā konkursā!  Daļu no tiem tiešām var vērtēt kā nozīmīgus dzimtu vai ievērojamu cilvēku mūža pētījumus, piemēram, no Valmieras Valsts ģimnāzijas jauniešiem, kurus konsultējusi skolotāja Ineta Amoliņa. Noela  Āboltiņa  darbs “Četri vīri Gulagā” stāsta par četriem cilvēkiem, kuri izcietuši izsūtījumu, nesalūza arī nelabvēlībā, kad atgriezās dzimtenē. Par šo un līdzīgām tēmām saņemti vairāki emocionāli, bet faktos un atmiņās balstīti darbi, piemēram, Kārlis Gustavs Jansons rakstījis par izsūtīto latviešu ceļu lopu vagonos uz Sibīriju.

Tīna Ubeiko un Kristaps Balodis pētījuši dzimtas vēsturi vairākās paaudzēs, Ieva Klūga un Dans Patriks Dukurs rakstījuši par saviem tuviniekiem kā par izcilām personībām, Pēteris Gailis interesantā stilā vēsta kādas mājas stāstu. Savdabīgi skaisti ir stāsti par dzimtas relikvijām — senu kabatas pulksteni, piparu dzirnaviņām, vecvectēva svečturi, vecvecmammas tautisko jostu, čuguna katliņu, simtgadīgām sudraba karotītēm...

Īpašs paldies Inetai Amoliņai, Ilonai Ozoliņai, Inesei Birzkopei, Sarmītei Rozenbahai, Inesei Molai un citām skolotājām, kas atbalstīja konkursa norisi,  ieinteresēja un konsultēja savus audzēkņus!

Vēl tikai atgādinājums tiem 24 konkursa uzvarētājiem un skolotājiem, kuriem balvā ekskursija  :

IZBRAUCAM   8. MAIJĀ PL. 11.00 NO VALMIERAS CENTRA STĀVLAUKUMA