100 GRĀMATZĪMES LATVIJAI

 

Latvijas mākslas skolu audzēkņu grafikas darbu konkursa MANA GRĀMATZĪME noslēguma izstāde

 

No 1. oktobra līdz 1. novembrim  Valmieras integrētajā bibliotēkā būs apskatāma 100 Latvijas mākslas skolu audzēkņu darbu izstāde “100 grāmatzīmes Latvijai”. Izstādē ir apskatāmi 100 grafikas darbu, ex libru, kurus bērni un jaunieši veidojuši Latvijas simtgadē, veltot tos savām dzimtām vai savām skolām.

Izstādi organizē Siguldas Mākslu skola BALTAIS FLĪĢELIS sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku. Izstādi atbalsta VKKF.

Izstādes iecere aizsākusies 2016. gadā, kad Siguldas Mākslu skola sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedru pirmo reizi organizēja Latvijas mākslas skolu audzēkņu grafikas darbu konkursu “Siguldas līnija”. Konkursa tēma bija “Mana grāmata”, bērni tika aicināti veidot savus ex librus vai mīļākās grāmatas ilustrāciju. Konkursa mērķis bija rosināt bērnu interesi par dažādām grafikas tehnikām un, protams – par grāmatām. Konkursa žūrijā strādāja LNKC eksperte Ilze Kupča, LMA Grafikas katedras pasniedzēji Ausma Šmite un Juris Petraškevičs. Viņu vadībā notika arī grafikas meistarklases konkursa uzvarētājiem. Žūrijas locekļi augsti novērtēja konkursā iesūtīto darbu radošumu un kvalitāti. Konkurss guva ļoti lielu atsaucību, tika nolemts pie ex libru tēmas atgriezties, 2017./2018. mācību gadā sarīkojot konkursu un izstādi 100 GRĀMATZĪMES LATVIJAI.

Šajā izstādē ir pārstāvētas 44 Latvijas mākslas skolas, kuras pēc konkursa skolā ir izvirzījušas sešus savu audzēkņu ex librus konkursa finālam. Tālāk fināla žūrijas komisija, kurā strādāja Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras pasniedzēji un Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvji, atlasīja 100 veiksmīgākos darbus izstādei Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Tika izvirzīti arī labākie autori apbalvošanai.

Ar šo konkursu un noslēguma izstādi, gaidot Latvijas dzimšanas dienu, vēlamies raisīt  bērnu interesi par savas dzimtas vēsturi, tās pētīšanu, kā arī par Latvijas mākslas vēsturi, par klasiskajām grafikas tehnikām, vairot piederības sajūtu savai dzimtai, savai skolai, savai zemei. Vēlamies pievērst sabiedrības uzmanību Latvijas mākslas skolu augsti profesionālajam darbam.

Izstāde 100 GRĀMATZĪMES LATVIJAI ir viens no Latvijas simtgades svinību notikumiem.

 

Projekta vadītāja Maija Avota,

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas direktora vietniece