“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” 2019

 

Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” (BJVŽ) turpina aktīvu darbību un aicina arī šogad iesaistīties bibliotēkas un skolas jaunāko grāmatu lasīšanā un vērtēšanā. Kolekcija, ko izraudzījusi profesionāla žūrija, ir interesanta un sola lasītājiem daudz pārsteigumu, izziņas prieku un emocionālu mirkļu. Tā atrodama https://www.lnb.lv/lv/bernu-jauniesu-un-vecaku-zurija/bernu-jauniesu-un-...
 
Valsts finansējums šogad veido 38% no programmas pilna nodrošinājuma, tādēļ tāpat kā citus gadus ceram uz vietējo bibliotēku, pašvaldību, individuālu sponsoru, skolu atbalsta biedrību un citu nevalstisko organizāciju atbalstu, kam rūp, lai lasītājs varētu iepazīties ar aktuālu literatūru un iesaistītos valsts mēroga lasīšanas veicināšanas kampaņā. Uz katru reģionālo bibliotēku sistēmu varēsim nosūtīt augstākais 3 pilnas BJVŽ kolekcijas.  
 
Katru bibliotēku un skolu nodrošināsim ar plakātiem, informatīviem bukletiem un BJVŽ piederības zīmēm.
 
Ar 2019.gadu BJVŽ norisē aicinām reģistrēties Atbalsta bibliotēkas, t.i. bibliotēkas, kas nodrošina lasītājiem BJVŽ grāmatu kolekcijas pieejamību, bet neorganizē BJVŽ elektroniskās anketas aizpildīšanu un iesaistās programmā, piemēram, tikai vasaras periodā. Šīm bibliotēkām nodrošināsim plakātus un citus informatīvos materiālus, kā arī iespēju robežās suvenīrus. Noslēgumā aizpildāmā izvērtējuma anketa šīm bibliotēkām būs ļoti vienkārša – BJVŽ dalībnieku skaits un programmas aktivitāšu vērtējums. Arī pārējās anketas ir rediģētas un jautājumu nav daudz.   Valmieras novados Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā 2018 veiksmīgi piedalījās vairāk par 500 dalībniekiem visās vecuma grupās. Lai arī šogad Lasītprieks nepazūd!
 
Piedalījās BJVŽ 2018: http://anketa.bernuzurija.lv/index.php/923984?lang=lv
 
Jauns BJVŽ dalībnieks:
   http://anketa.bernuzurija.lv/index.php/483982?lang=lv
 
Atbalsta bibliotēka:  http://anketa.bernuzurija.lv/index.php/754138?lang=lv