Bibliotēka svin Dzimšanas dienu. Aicinām pievienoties!

 

28.novembrī pl. 16.30 -20.00 Valmierā, Cēsu ielā 4

Bibliotēka svin Dzimšanas dienu. Kā katru gadu, arī savā 12.jubilejā akcentējam kādu īpašu tēmu. Šogad - “izpausmes un vārda brīvība”. Uz sarunu par 70to gadu mūzikas dzīvi Valmierā aicinām visus, jo īpaši Valmieras visu laiku visu grupu mūziķus un viņu līdzbiedrus.

Pl. 16.30 Kafijas galds un svētku karaoke "70- tie".

Stundu veltīsim tikšanās priekam, kavēsimies atmiņās, malkojot kafiju, sarunājoties un dziedot septiņdesmito gadu populārās dziesmas kopā ar grupas “Kantoris 04” dalībnieku Armandu Trambicki. Atslēgas vārdi, protams, KVELDE, VITRIUM, SAIME, VITAMĪNS, UN CITI- tie daudzie talantīgie, apbrīnotie un mīlētie, kuri spēlēja dažādu iestāžu atbalstītajās mūzikas grupās un ansambļos. Gaidīti arī tie, kuriem saglabājušas kādas atmiņas par 60.-70. gadu mūzikas grupām un, iespējams, kādas fotogrāfijas. Šīs ziņas labprāt pievienosim Valmieras bibliotēkas novadpētniecības digitālajā platformā- mūžībai!

Tad visi kopā skatīsimies dokumentālo filmu “Septiņdesmitie. Spožums un posts”.

Pl.17.30 - 19.00 Dokumentālā filma.

Triloģijas “Savējie sapratīs” otrās filmas “Septiņdesmitie. Spožums un posts” demonstrēšana.

Tikšanās ar filmas režisoru Mareku Bērentu.

 

Valmieras integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4. Ieeja bez maksas.

 

 

Par filmu: Savējie sapratīs. 70tie. Spožums un posts.

Cenzūra rūdīja mūziķus, padarot mūziku pārdomātāku, radošāku, spēcīgāku. Programmas tika rūpīgi slīpētas un mēģinājumi notika regulāri. Tieši rokmūziķi lika pamatus tam, ko mēs šodien uzskatām pašu par sevi saprotamu un neatņemamu – izpausmes un vārda brīvība.

Pagājušā gadsimta 70tie gadi mūzikā iezīmējās ar jaunās paaudzes rokmūziķu parādīšanos Latvijā. Iedvesmojušies no 60to gadu pasaules mūzikas grandiem, kā arī Latvijā atzinību guvušām pašmāju rokgrupām "Katedrāle", "Eolika", "2XBBM", "Melody Makers" un citām, kas uz to brīdi bija jau izjukušas vai pārtraukušas darbību, parādās jaunas grupas - "Menuets", "Santa", "Jolanta", "Stroncijs 70", vēlāk "Līvi", "Sīpoli", "Modo". Izmantojot latviešu autoru dzeju, top arvien vairāk orģinālkompozīcijas, kas ar zemtekstu palīdzību, vēsta par mūziķiem svarīgām, īpaši, nacionālām tēmām.

Gaidīsim ciemos!