"Krēslas stunda": saruna par svētku svinēšanu Ziemeļvalstīs & Kārenas Bliksenas "Babetes svētki"

 

6.decembrī pl.17:30 Valmieras integrētajā bibliotēkā piedzīvosim "Krēslas stundu" (Ziemeļvalstu literatūras nedēļa): Kārenas Bliksenas stāsta fragmentu lasījums un Oskara balvas laureāte - mākslas filma “Babetes svētku mielasts” oriģinālvalodā.

Pēc filmas - saruna par svētkiem un to svinēšanu Ziemeļvalstīs. Tulkojumu nodrošinās un sarunu vadīs Vineta Vintere, Kultūras akadēmijas doktorante.

Valmieras integrētā bibliotēkā, Cēsu ielā 4. Ieeja bez maksas.

 

Kāpēc “Krēslas stundā” tiksimies Valmieras bibliotēkā? Biedrība Norden Norvēģijā, Dānijā un Zviedrijā šogad atzīmē 100 gadu pastāvēšanas gadskārtu. Tāpēc Ziemeļvalstu literatūras nedēļas tēma ir Svētki Ziemeļvalstīs. Šogad Ziemeļvalstu literatūra mums atgādinās par svētkiem un to svinēšanu, jo Svētki ikdienišķajam piešķir struktūru, atkārtojas noteiktos laika intervālos un izceļ svarīgus dzīves notikumus, tāpēc svētku motīvs bieži atkārtojas literatūrā. Jo kurš gan negrib lasīt labi uzrakstītu tēlojumu par svētkiem, brīnišķīgu viesību galdu, par atmosfēru, kas pilna cerībām un prieka? Pieaugušie lasītāji aicināti atcerēties dāņu rakstnieces Kārenas Bliksenas romānu “Bebetes svētki”.

Stāsts un filma ir ēdiena kā mākslas darba slavinājums. Noslēpumainā bēgle francūziete Babete ierodas Dānijas provinces ciematiņā, kur visi iedzīvotāji vēl dzīvo jau sen mirušā mācītāja stingro tikumu varā. Babete ļauj vaļu savai pavārmākslas ģenialitātei, bet, kad laimē loterijā, viņa sarīko grandiozas franču vakariņas ar bruņurupuču zupu, kaviāru, Foie Gras, izsmalcinātiem sieriem un paipalām…

Gaidīsim ciemos!