Skolēni aicināti piedalīties Hansa Kristiana Andersena mākslas darbu konkursā "Papīrpasakas”

 

“Papīrpasakas” ir Dānijas Kultūras institūta rīkots konkurss, kas aicina skolēnus vecumā no 7 līdz 15 gadiem radīt savu vizuālo interpretāciju vienai no rakstnieka Hansa Kristiana Andersena daudzajām pasakām. Pieteikšanās konkursam norit elektroniski, no 2020. gada 14. aprīļa līdz 14. maijam, kur balvā iespējams saņemt jaunu velosipēdu!

 

Konkursa mērķis ir iepazīstināt Latvijas skolēnus ar dāņu rakstnieka Hansa Kristiana Andersena literāro daiļradi, kuram šogad apritētu 215 gadu. Gadu gaitā viņa pasakas ir iedvesmojušas dažādas mākslinieciskas interpretācijas - sākot ar radošām literāro darba adaptācijām, teātra izrādēm, gleznām, mūziku un filmām, tostarp aizvien populārajām Volta Disneja animācijas filmām, līdz pat spēlēm un skulptūrām. Jauns mākslas darbu konkurss sekmēs bērnu un jauniešu pašizpausmi dažādās vizuālās mākslas formās, aicinot attīstīt radošumu un inovatīvu domāšanu, veidojot savu H.C. Andersena pasaku interpretāciju. Radošais darbs var būt zīmējums, animācijas video, glezna, kolāža vai pat papīra izgriezums - tikai iztēle nosaka robežas!

 

Dalībnieki savu radošos veikumu iesūtīs elektroniski aizpildot pieteikuma formu un augšuplādējot savu konkursa darbu: https://ej.uz/dki-konkurss

 

Konkursa darbus vērtēs DKI izveidota vētēšanas komisija, kas izvēlēsies divus uzvarētājus, pa vienam katrā no divām vecuma kategorijām (7–11 un 12–15 gadi). Uzvarētāji katrs balvā saņems jaunu dāņu velosipēdu – Kildemoes.

 

Žūrijas komisijas sastāvā ir Latvijas un Dānijas mākslinieki, ilustratori un citi eksperti:

- Krista Miltiņa, māksliniece, ilustratore (LV)

- Reinis Pētersons, bērnu grāmatu, komiksu, spēļu un animāciju ilustrators (LV)

- Elīna Brasliņa, bērnu grāmatu un animācijas filmu ilustratore, grafiskā dizainere (LV)

- Kristian Djurhuus (Mormor), mākslinieks (DK)

- Flemming Stender, Dānijas vēstnieks Latvijā

- Simon Drewsen Holmberg, Dānijas Kultūras institūta direktors.

 

Konkursu rīko Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā (DKI) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju. 

 

Konkursa nolikums - https://tinyurl.com/hkakonkursanolikums.

 

Vairāk informācijas www.dki.lv un https://www.facebook.com/dki.lv/.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Elīna Sadauska

Dānijas Kultūras institūts