Bibliotēkā apskatāma Sabīnes Līvas gleznu izstāde “Plūdlīnijas”

 

Valmieras integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, līdz 2021. gada 6. janvārim skatāma Sabīnes Līvas gleznu izstāde “Plūdlīnijas”. 

““Uplejas”, “Vakari”, “Nākas”… Izstādes “Plūdlīnijas” ieceres procesā mani ir saistījuši māju nosaukumi. Tie ietver konkrētas vietas identitāti, kuru veido vēsture, ikdiena, estētika, kultūra, topogrāfija, dzīves ritums, sapņi, mērķi.” par izstādes ideju stāsta māksliniece. “Izstādē “Plūdlīnijas” darbu nosaukumiem doti vietvārdi. Šeit ir uzgleznotas konkrētas adreses ar personīgu saikni. Simboliski - mājas – gleznās ieņem putna būra tēlu, ar sev raksturīgo apdzīvotības dinamiku - nejaušu, sezonālu vai ilglaicīgu mājvietu. Mazā arhitektūra uz ainavas fona.” 

Gleznā “Vasarnīca”, jaunā kontekstā, aplūkojams Kultūrvēstures piemineklis, inovatīvā modernisma arhitektūra, Modra Ģelža vasarnīca Pabažos. Savukārt, darbā “Uplejas” ir uzgleznota Sabīnes darbnīca Pārdaugavā, idilliskā komfortā.

Daba ir viens no Sabīnes primārajiem iedvesmas avotiem - ar tās krāsu, gaismas, rakstu un attiecību elementiem māksliniece glezno faktisku objektu abstraktus portretus. Šajā izstādē noskaņa ir harmoniska un tikai ieskicēta - brīvi atvērta vērotāja sajūtām un pārdomām. 

“Baudiet!” vēl māksliniece Sabīne Līva. 

 


Papildus informācija:
Karlīne Cercina
mob.26169449
[email protected]