Grāmatu izstāde "Ziemas dienu svētku mirdzums"

 

Ziemas dienām piemīt dažādas noskaņu krāsas: Parīzes baložu pelēkais, saulrieta koraļļu oranžais, apburta meža violetais... Saulgriežu laikā pievienosim arī šķipsniņu silta mirdzuma un - skat', būsim sagādājuši sev un citiem skaistus, gaišus svētkus!

Grāmatu izstāde Valmieras integrētās bibliotēkas 1.stāvā sniegs īsto iedvesmu: Ziemassvētku tradīcijas, mājokļa dekorēšana, gards cienasts, omulība, elegance, pārdomas dvēselei, idejas laika pavadīšanai.

Grāmatu eksemplārus izsniedzam līdzi uz mājām. Ieskats izstādē:

 

Smillas jaunkundzes sniega izjūta

 

Pēters Hēgs

 

Smilla Jaspersena, grenlandiete un sniega un ledus pētniece, savus izpētes objektus vienmēr ir vērtējusi augstāk par mīlestību un visu citu. Parasti viņa labprātāk mīt zinātnes, skaitļu un atmiņu pasaulē, jo jūtas kā svešiniece viņai neierastajā cilvēku vidē. Tomēr, kad vienā ziemīgā pievakarē Smillas sešgadīgais kaimiņš nokrīt no mājas jumta un Kopenhāgenas policija to uzskata par nelaimes gadījumu, Smilla nespēj palikt vienaldzīga. Viņa, zinot zēna bailes no augstuma un izpētījusi sniegā atstātās pēdas, vēlas panākt, lai negadījums tiktu rūpīgi izmeklēts. Gan mirušā zēna, gan sevis pašas labā Smillai nākas doties ceļojumā, kas viņu aizved atpakaļ uz Grenlandi – ledus un sniega zemi, lai atklātu šokējošo noslēpumu, ko slēpj ledus...

 

Pasūtīt

Latviešu sadzīves tradīcijas un godi

 

Diāna Karaša

 

Grāmatā aprakstītas gadskārtu ieražas un godi, kas kaut nedaudz palīdzēs mums visiem kopā latvisko svētku atdzimšanā.

 

Pasūtīt

Celebrating Christmas : Hundreds of Ideas, Recipes and Flower, Food, Gift and Decorating Projects

 

Pamela Westland

 

Pasūtīt

Muižas zupas

 

Inga Prauliņa

 

Zupu nodaļa no 1796.gada pavārgrāmatas: "Pavāru grāmata muižas pavāriem par mācību visādus kungu ēdienus gārdi vārīt un sataisīt". Teksts arī vecajā drukā.

 

Pasūtīt

Mazā Ziemassvētku enciklopēdija

 

Emīlija Bomona

 

Ziemassvētku tradīcijas
Ziemassvētki pasaulē

 

Pasūtīt

Gaisma tumsā : Ziemassvētku pārdomas krīžu aptumšotā pasaulē

 

Juris Rubenis, Māris Subačs 

 

Satricinošie notikumi var mums palīdzēt atbrīvoties no liekā, lai īsti piedzīvotu Kristus dzimšanas īsteno saturu - mieru, vienkāršību, klusumu un Dieva tuvumu. Kad nav naudas, beidzot pamanām to neaptverami lielo un skaisto, kas mums tiek dāvāts par brīvu. Ļausimies Ziemassvētku nakts klusumam, lai piedzīvotu, cik tas ir piesātināts, auglīgs, radošs, lai piedzīvotu, kā šis klusums, Dieva klusums, spēj mūs un pasauli mainīt.

 

Pasūtīt

Sava tēva meita : gardi ēdieni, vienkāršas receptes kopābūšanai & ģimenes svētībai

 

Gvineta Paltrova

 

Pasūtīt

Mazā HYGGE grāmata : labsajūta dāņu gaumē

 

Meiks Vikings

 

Dānija esot laimīgākā valsts pasaulē. To var izskaidrot tikai ar vienu: hygge. Huga? Hjug? Hige? Nav nozīmes, kā izrunā hygge. Galvenais ir to baudīt. Grāmatas autors Meiks Vikings ir Kopenhāgenas Laimes pētniecības institūta vadītājs, kurš gadiem ilgi pētījis dāņu dzīves burvību. Kurš gan vēl labāk par Meiku Vikingu varētu jūs iepazīstināt ar labsajūtas un omulības pamatiem? ...un hygge ir izjūta, ko var iemācīties!

 

Pasūtīt

Dimanti tavā pagalmā : iedvesmojies un piedzīvo savu personīgo renesansi caur mazām, skaistām pārmaiņām

 

Gundega Bičevska 

 

 

''Dimanti tavā pagalmā'' ir praktiska dzīvesstila grāmata, kuru veidojusi vairāku sieviešu žurnālu galvenā redaktore Gundega Bičevska. Grāmatā autore atklāj, ka meiteņu labākie draugi - dimanti - ir apslēpti mūsu pašu pagalmā. Atliek vien to apzināties, lai sajustu, cik skaista un bezgalīgu iespēju bagāta ir tava pasaule.

 

Pasūtīt

Ziemassvētku vecītis : grāmata par Ziemassvētku vecīša un rūķu dzīvi Korvatunturos

 

Mauri Kunnass

 

Pasūtīt

Jaunā zelta uzvedības grāmata

 

Sirka Lasila

 

Saviesīgas dzīves ABC
Galda etiķete
Ģimenes svētki: saderināšanās, kristības, kāzas, mājas iesvētīšana
Vīna grāmata
Oficiālās svinības

 

Pasūtīt

500 visu laiku filmu filmas

 

Dita Rietuma, Normunds Naumanis 

 

Pirms desmit gadiem tapa Ditas Rietumas un Normunda Naumaņa grāmata ''365 Dienas filmas'' - kinokritiķu tandēma veidota subjektīvā kinovēsture. Grāmata ''500 visu laiku filmu filmas'' ir papildināts un rediģēts ''365 Dienas filmas'' izdevums, kurā satiekas gan hrestomātiskas kino klasikas vērtības, gan filmas, kas bijušas nozīmīgas, īpašas šīs grāmatas autoriem. Grāmatā ir apkopotas esejas par filmām, kas ir veidojušas kinovēsturi kopš kino dzimšanas līdz pat mūsdienām, kā arī esejas par katras desmitgades būtiskākajiem procesiem nu jau 120 kino pastāvēšanas gados.

 

Pasūtīt

101 mūzikas albums vērtīgai kolekcijai

 

Klāss Vāvere

 

K. Vāveres grāmatā aprakstīts 101 populārs mūzikas albums, kas radīts no 1955. līdz 2008. gadam. Roks, džezs, souls, dziesminieki, kantrī un popmūzika. Tā ir mūzika, kas reizē vēršoties pie miljoniem, spēj katram pateikt kaut ko tieši viņam svarīgu. Tie visi ir albumi ar savu personību, savu patiesību, vēstījumu un nozīmi.

 

Pasūtīt

Makeup is Art : Proffesional techniques for creating original looks

 

Academy of Freelance Makeup

 

Pasūtīt