CEĻĀ uz ČEMPIONU!

SkaLa2021

Lai grāmatu lasīšanas un vērtēšanas process būtu interesantāks, Latvijas Nacionālā bibliotēka turpina Skaļās lasīšanas sacensības, kur jau ceturto gadu iesaistījās arī Valmieras bibliotēka. 

Skaļās lasīšanas sacensības turpinās arī šogad ar mērķi pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Drosmīgie 5.klašu audzēkņi (šogad uzrunāti tieši viņi) izvēlējās grāmatas, praktizējās skaļajā lasīšanā, lai dalība konkursā kļūtu par jautru un vienlaikus izglītojošu pieredzi. Iespēja kļūt par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru ir  aizraujoša, kuru nespēj apturēt jaunais sacensību formāts. Gandrīz 200 dalībnieki, atbalstītāji, skolotāji un skolu bibliotekāri šogad iesaistījās sacensībās Valmieras reģionā. 14 skaļie lasītāji, kurus jau tagad var apsveikt par iekļūšanu reģiona fināla, iesūtīja savus videolasījumus, un tiesneši ķērās pie vērtēšanas. Sveicam Rūdolfu Krūzi, Rūtu Jansoni un Anci Līvu no Valmieras Viestura vidusskolas, Matīsu Noviku, Elzu Galvanovsku un Markusu Demidko no Valmieras Pārgaujas sākumskolas, Agneti Lāci un Mārci Bitmani no Valmieras sākumskolas, Anniju Incenbergu no Gaujas Krasta vidussskolas, Elizabeti Borovkovu, Eduardu Mišku un Kārli Mišku no Rūjienas vidusskolas, Loretu Andrupi no J.Endzelīna Kauguru pamatskolas un Artūru Lezdiņu no Trikātas pamatskolas! Jūs esiet labākie! Līdz mācību gada beigām Valmieras reģions tiks pie 4.Lasīšanas Čempiona!

Šogad sacensības vērtē 3 tiesneši: Valmieras integrētās bibliotēkas galvenā bibliotekāre, stāstniece Agita Lapsa, Valmieras reģiona 2. Lasīšanas čempions Kristians Deivs Grīviņš (tagad Valmieras Valsts ģimnāzijas 8.klases audzēknis) un VIBJO Sudraba ZIRGs “veterāns”, tagad Ventspils Augstskolas students Ričards Edijs Štibe.

2021.gada Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības Valmieras reģiona finālistus atbalsta: Valmieras integrētā bibliotēka, Valmieras pašvaldība (TIC), VIRJA, Apgāds Zvaigzne ABC, Trikātas ''R Chocolate'', veikals ‘Austris”.