SKAĻI un DROSMĪGI

Neskatoties uz neparastiem Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību apstākļiem, Valmieras reģionālais fināls ir veiksmīgi noslēdzies, un tiesneši, izbaudījuši finālistu videolasījumus, jo 14 finālisti no 7 Valmieras reģiona skolām izvēlējās savam lasījumam  ļoti dažādas grāmatas – gan latviešu, gan ārzemju autoru. 

Par Valmieras reģiona Nacionālās Skaļās Lasīšanas Čempioni 2021 ir kronēta RŪTA  JANSONE no Valmieras Viestura vidusskolas 5.a klases! Rūta lasīja fragmentu no Dž.Roulingas grāmatas “Harijs Poters un filozofu akmens”.

Tiesneši par finālistes lasījumu:
•    “Laba dikcija, runas ritms. Skaidrs lasījums bez liekas krāsošanas” – Ričards Edijs Štibe.
•    “Ļoti labs lasījums, prot emocionāli aizraut” – Kristians Deivs Grīviņš
•    “Skaidra dikcija, lasot jūtas brīvi, lasījumam piemīt dabīgas intonācijas” – Agita Lapsa.

Apsveicam!Pirmo vietu finālā ieguva Rūdolfs Krūze arī no Viestura vidusskolas 5.klases, viņš lasīja fragmentu no A.Lindgrēnes grāmatas “Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta”, otrajā vietā ierindojās Markuss Demidko no Valmieras Pārgaujas sākumskolas ar fragmenta lasījumu no S.Ceta “Hugo superplāns”, bet godpilno trešo vietu ieņēma Trikātas pamatskolas 5.klases audzēknis Artūrs Lezdiņš, kurš lasīja fragmentu no B.Pīrsa grāmatas “Viljams Ventons un Lurīdija zaglis”. 
Vērtēšanas un apspriešanas procesā tiesneši vienojās un piešķīra veicināšanas balvas vairākiem finālistiem:
•    J.Endzelīna Kauguru pamatskolas 5.klases audzēknei Loretai Andrupei – par trāpīgu un oriģinālu fragmenta izvēli no M.Parras  grāmatas “Vafeļu sirdis”
•    Kārlim Miška un Eduardam Miška no Rūjienas vidusskolas 5.klases, kā arī Annijai Incenbergai no Gaujas krasta vidusskolas – par neatlaidību un apņēmību
•    Mārcim Bitmanim no Valmieras sākumskolas 5.klases – par prasmi uzturēt intrigu
•    Matīsam Novikam no Valmieras Pārgaujas sākumskolas 5.klases – par izjustu un emocionālu lasījumu
•    Elizabetei Borovkovai no Rūjienas vidusskolas 5.klases – par prasmi rotaļīgi iznest dramatisku sižetu.

Sponsoru sagādātās balvas saņem visi 14 finālisti, kā arī skolotāji un bibliotekāri par ieguldīto darbu un atbalstu. Paldies visiem, kas piedalījās!
2021.gada Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības Valmieras reģiona finālu atbalstīja: Valmieras integrētā bibliotēka, Valmieras pašvaldība (TIC), VIRJA, Apgāds Zvaigzne ABC, Trikātas ''R Chocolate'', veikals ‘Austris”.

Vēlam veiksmi mūsu Čempionei Rūtai Jansonei Lielajā finālā, kas norisināsies 25.septembrī Rīgā, Latvijas Nacionālā bibliotēkā!


1.      2.   

 3. 

1.Nacionālās Skaļās Lasīšanas Čempioni 2021 RŪTA  JANSONE

2.Saldā balva Čempionei no Trikātas R Chocolate

3.Čempione Rūta Jansone un 1.vietas ieguvējs Rūdolfs Krūze kopā ar VVV skolotāju Mairu Tiltiņu