Kuru grāmatu šogad izraudzījāmies par karalieni?

Tradicionālais Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas konkurss “Mana Grāmatu karaliene”, kas norisinājās jau 30. gadu, ir noslēdzies. Esam saņēmuši 73 darbus, kas radošā, vizuāli atraktīvā vai izteiksmīgā vēstījumā pieteica kādu grāmatu. Pretendentu karalienes godam bija ļoti daudz, gandrīz tikpat daudz, cik iesniegto darbu (58 nosaukumi). Taču karaliene ir karaliene, tā vienmēr pamanās saņemt vairākas balsis pat ļoti plašā un daudzveidīgā interešu jūklī.  


Karalieni pieteiks Evelīna Kate Lielmane no Valmieras Pārgaujas sākumskolas 5.e klases: 


Šodien ir īpaša diena! Manā grāmatu plauktā ir svētku diena! Katra grāmata tiks apbalvota! Kāda iegūs nomināciju “visgrūtāk lasāmā”, kāda – “izlasi mani atkārtoti”, bet ir arī īpašā nominācija – “Grāmatu karaliene”.
“Grāmatu karalienes” nominācijai ir pieteikušās ļoti daudzas grāmatas, tās visas ir par piedzīvojumiem, blēņām un draudzību. Apskatot visas nominētās grāmatas, zinu, ka uzvarētāja un nominācijas ieguvēja ir “Grega dienasgrāmata”, tās autors ir Džefs Kinnijs. Šī ir grāmatu sērija, katrā ir dažādi Grega piedzīvojumi un likstas. Grāmata ir ļoti aizraujoša un viegli lasāma. Interesanti ir tas, ka no citu kļūdām, tu tiešām vari mācīties! Un labi ir tas, ka grāmatām vienmēr ir labas beigas! Šīs ir foršas grāmatas tīņiem. Šeit ir labi atspoguļots, kā mēs pusaudžu vecumā uzvedamies. Tāpēc vien ir vērts grāmatu izlasīt, lai kaut nedaudz sevi aplūkotu no malas.”

 

Paldies visiem dalībniekiem par darbiem. 

Īpašs paldies Evelīnai Katei Lielmanei, Loretai Kiršblatei, Rinaldam Dukuram,  Laimai Kristiānai Robulei un Megijai Bivalovai, kuru balsis ļāva izvēlēt šī gada karalieni. 

Paldies par radošo un asprātīgo karalienes pieteikumu: Enijai Podniecei, Jūlijai Juhovai, Annijai Luīzei Vorpei, Elīzai Ģeidai, Justīnei Dumpei, Liliānai Krūskopai, Rasai Esterei Ērgle, Martai Evelīnai Apsītei, Zanei Zariņai un Samantai Maksimovai.  

Paldies par lieliem centieniem un lielformāta rezultātu: Elzai Galvanovskai, Raivo Bāliņam, Kristianam Deividam Iesaliņam. 

Paldies par izteiksmīgu un pārliecinošu vēstījumu: Laumai Bieziņai, Markusam Renāram Stradam, Krišam Adatai, Leldei Kozuliņai, Kristianam Kosmanim, Fredijam Platonam, Armandam Baltiņam,  Evelīnai Katei Lielmanei un Margaritai Kamzolai. 
 
Paldies pašam pirmajam un spilgtajam konkursa darbam: Luīzei Pūcei.

Paldies sirsnīgajam kolektīvajam darbam: Trikātas pamatskolas “Lācēnu” grupiņai. 

Paldies par līdzdalību un motivāciju Valmieras Pārgaujas sākumskolas skolotājām Vinetai Zēģelei, Dzintrai Indriksonei, Evijai Puriņai un Ilonai Ozoliņai . 


Jums visiem esam sarūpējuši pateicības balviņas. Sagaidīsim labus laikapstākļus un tiksimies ārā noslēguma pasākumā, lai nosvinētu karalienes kronēšanu. 

Visus konkursa darbus var apskatīties izstādē Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā Cēsu ielā 4. 

Noslēgumā dzīvespriecīgs sveiciens no “Mana grāmatu karaliene” - Trikātas pamatskolas “Lācēnu” grupiņas pieteikums.