Zvirbuļa dārgumu medības noslēgušās

Zvirbuļa dārgumu medības noslēgušās

 

Ahoi, grāmatu draugi!

Bērnu apkalpošanas nodaļā vasara ir paskrējusi Zvirbuļa dārgumu medību rosībā. Svinīgi ziņojam, ka dārgumu medības ir noslēgušās un to rezultāti ir apkopoti. Priecājamies, ka konkurss šovasar par azartisku piedzīvojumu padarīja gan dalībnieku, gan bibliotekāru ikdienu!

Kas ir Zvirbuļa dārgumu medības? Tā ir lasīšanas veicināšanas programma, kurā visu vasaru dalībnieki lasīja Zvirbuļa izvēlētas grāmatas četrās vecuma grupās, atbildēja uz Zvirbuļa sagatavotajiem āķīgajiem jautājumiem, par pareizām atbildēm saņēma fragmentus, no tiem izveidoja karti un devās pa norādīto ceļu meklēt paroli balvas saņemšanai. Par balvām gādāja Zvirbuļa lielie draugi – Grasbergs (Z/S Zilūži), kas dalībniekiem bija sarūpējuši saldējumus, Gardu muti (Valmiermuižas alus tirgotava), kas uzvarētājus cienāja ar dzirkstošiem zelteriem, Vīnkalni Pils Māja, kurā pēc Zvirbuļa dārgumu medībām uzvarētāji devās pēc picām, bet MAN:ami parūpējās par krāšņām rotām un aksesuāriem varonīgajiem uzdevuma veicējiem. 

Vairāk nekā 40 dalībnieki iesāka dārgumu medības, izvēloties kādu grāmatu no Zvirbuļa vasaras lasīšanas groza. Tomēr Zvirbulis savos dārgumos bija gatavs dalīties tikai ar pašiem, pašiem cītīgākajiem lasītājiem, kas spēja atrast pareizās atbildes uz viņa jautājumiem, kā arī īsto ceļu pēc balvas. Kopā uzdevumu izpildīja un balvas saņēma 16 atjautīgākie, acīgākie un lasītgribošākie dārgumu mednieki, no kuriem diviem – Justīnei Dumpei un Reinim Apsītim – izdevās sakrāt fragmentus veselām divām kartēm un saņemt divus dārgumus no Zvirbuļa draugiem.

Zvirbulis priecājās, redzot, ka konkursā iesaistās draugi, klasesbiedri un, protams, ģimenes. Dzvinko ģimeni pārstāvēja māsa Daina (7 gadi) un brālis Zintis (9 gadi), uzdevumu izpildē atbalstīja mamma Evija.

Zintis par Zvirbuļa dārgumu medībām saka šādi: “Man ļoti patīk piedalīties konkursos, kuros jālasa grāmatas! Šajā konkursā piedalījos jau otro gadu un šogad tas bija vēl interesantāks, jo bija jāsakrāj kartes gabaliņi un jāiegūst parole, lai tiktu pie balvas! Man patika jautājumi par izlasītajām grāmatām. Tas liek lasīt īpaši rūpīgi! Vislabāk no izlasītajām grāmatām man patika Miras Lobes “Omīte ābelē”.

 
 Zintis Dzvinko saņem balvu no Gardu Muti Valmiermuižas alus tirgotavā.

Arī Daina atzīst, ka konkurss paticis: “Es piedalījos konkursā pirmo gadu. Man tas šķita ļoti aizraujošs! Lasot grāmatas, es apguvu daudz interesantu lietu. Kad es devos uz bibliotēku, lai atbildētu uz jautājumiem par izlasīto grāmatu, bija sajūta, ka tā ir kā prāta asināšana. Vislabāk man patika Karolīnas Rokas un Greguāra Mabīra grāmata “Vilku skola”. Noteikti piedalīšos arī nākamgad! Ļoti foršs konkurss!


Daina Dzvinko saņem balvu Grasbergs veikalā Valmierā.

Mamma stāsta, ka “pēc balvām devušies ar riteņiem un papildus skaistajam lasīšanas notikumam pievienojuši 10 kilometru aktivitāti svaigā gaisā”. 


Dzvinko ģimene, noslēdzot vasaras piedzīvojumu Zvirbuļa dārgumu medības.

Bērnu apkalpošanas nodaļa un Zvirbulis izsaka pateicību visiem dalībniekiem – gan tiem, kas nonāca līdz balvām, gan tiem, kas apstājās kaut kur pa ceļam. Pateicoties jūsu aktīvai dalībai, Zvirbulis jau nākošvasar varēs atgriezties ar jaunām grāmatām, uzdevumiem un dārgumiem. Bet pagaidām – nāciet uz bibliotēku un trenējiet savu lasīšanas muskuli!
Veiksmi darbos un nedarbos! 

Bērnu apkalpošanas nodaļas bibliotekāres (un Zvirbulis)