Grāmatu izstāde "Ziemassvētki nav tikai diena, tas ir arī domāšanas veids!"

Grāmatu izstāde "Ziemassvētki nav tikai diena, tas ir arī domāšanas veids!"

 

"Ziemassvētki nav tikai diena, tas ir arī domāšanas veids!" /Valentīns Deiviss/

Ziemas saulgriežu laiks tradicionāli saistās ar labo lietu nemainību - pulcējas ģimenes un draugi, kopīgi tiek radīta svētku smarža, garša, prieks un labestība. Tomēr nereti notiek tā, ka pirmssvētku darbu gūzmā īsti nerodas brīdis, lai dziļi ieelpotu, padomātu un sajustu, ko šie svētki mums visiem kopā un katram atsevišķi nozīmē...

Tikai mieru! Grāmatu izstāde Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā sniegs īsto iedvesmu: tradīcijas, mājokļa dekorēšana, gards cienasts, omulība, humors, pārdomas dvēselei, idejas laika pavadīšanai un daudz citu labu lietu.

 

Grāmatas izsniedzam līdzi uz mājām, tās var pasūtīt arī elektroniski. Neliels ieskats izstādē:

A Poem for Every Day of the Year

 

Sviniet, lasiet dzeju un dzīvojiet katru dienu, jo - kam tad dienas ir domātas!? :)

 

Pasūtīt

Solījums. Latviskas kāzas / Signe Šlosberga 

 

Saturs : Mazmeita un vectēvs. Lauku māja - ģimenes saietu nams. Gatavošanās godiem. Vides pielāgošana ceremonijas norisei un viesu uzņemšanai. Interjera veidošana. Goda tērpu izvēle. Gredzeni un rotas. Līgavas vainags un sievas auts vai aube. Ielūgumi. Svētku mūzika un fotogrāfa izvēle. Galda klājums. Ēdienkartes. Receptes. Diena pirms kāzām. Svētku dienas norise. Ceremonija. Vakarēšana

 

Pasūtīt

Latviešu sadzīves tradīcijas un godi / Diāna Karaša

 

Grāmatā aprakstītas gadskārtu ieražas un godi, kas kaut nedaudz palīdzēs mums visiem kopā latvisko svētku atdzimšanā.

 

Pasūtīt

Celebrating Christmas / Pamela Westland

 

Hundreds of Ideas, Recipes and Flower, Food, Gift and Decorating Projects.

 

Pasūtīt

Kā Starbucks izglāba manu dzīvi / Maikls Geitss Gills

 

Iedvesmojoša grāmata par dzīves skaistumu, mīlestību uz kafiju un prasmi saskatīt brīnumaino...

 

Pasūtīt

Naktssargs un veļasmazgātāja (2002) / režisors Jānis Streičs

 

Pēc šķietama atraidījuma Māris apprec meiteni, kuru nejauši saticis tajā pašā vakarā, kad ticis atraidīts. Bēgšana no jūtām lēnām pārtop jaunā mīlestībā.

 

Filma skatāma portālā filmas.lv

Mazā Ziemassvētku enciklopēdija / Emīlija Bomona

 

 • Ziemassvētku tradīcijas
 • Ziemassvētki pasaulē

 

Pasūtīt

Ziemeļzeme Svālbara / Sandra Eglīte

 

Mākslas vēsturnieces un fotogrāfes Sandras Eglītes (1959) bilingvālā ceļojumu dienasgrāmata fotogrāfijās. Koncentrētā un piesātinātā lasāmviela latviešu un angļu valodā papildināta ar bagātīgu vizuālo materiālu. Šī grāmata ir aculiecinieces vēstījums par izjusto un redzēto Arktikā trijos ceļojumos (2004., 2006. un 2011. gadā), un tā lasītāju iepazīstina ar Svālbaras salu arhipelāga floru, faunu, vēsturi un dzīvi mūsdienās.

 

Pasūtīt

Vēsā jaunava un citi blēņu stāsti / Jerns Rīls

 

Vēsā jaunava piederīga lasāmajām grāmatām. Proti, tā ir grāmata, kuru tu izlasi, ieliec plauktā un pēc gadiem droši vien pārlasi no jauna. Autors nedz noņemas ar vispārcilvēciskām problēmām, nedz ieceļ sevi laikmeta hronista vai tiesātāja kārtā, nedz nodarbojas ar intelektuālu ekvilibristiku. Grāmatā lasāmi 11 savā starpā saistīti stāsti, kas cits citu turpina un kuros iemitušas vienas un tās pašas personas. Darbības vide: Grenlandes ziemeļaustrumi, tālu aiz polārā loka. Ir tikai ledāji, polārā nakts, apkārt klīst leduslāči – civilizētā pasaule atrodas tik tālu, ka to var uzskatīt par neesošu. Civilizācija tiek apzīmēta pavisam vienkārši: „tur lejā, dienvidos”. - berelis.wordpress.com

 

Pasūtīt

Sava tēva meita / Gvineta Paltrova

 

Gardi ēdieni, vienkāršas receptes kopābūšanai & ģimenes svētībai.

 

Pasūtīt

The Invention of Tradition

 

 • Inventing Traditions
 • The Invention of Tradition: The Highland Tradition of Scotland
 • From a Death to a View: The Hunt for the Welsh Past in the Romantic Period
 • The Context, Performance and Meaning of Ritual: The British Monarchy and the ‘Invention of Tradition’, c.1820-1977
 • Representing Authority in Victorian India
 • The Invention of Tradition in Colonial Africa
 • Mass-Producing Traditions: Europe, 1870-1914

 

Pasūtīt

Mazā HYGGE grāmata : labsajūta dāņu gaumē / Meiks Vikings

 

Dānija esot laimīgākā valsts pasaulē. To var izskaidrot tikai ar vienu: hygge. Huga? Hjug? Hige? Nav nozīmes, kā izrunā hygge. Galvenais ir to baudīt. Grāmatas autors Meiks Vikings ir Kopenhāgenas Laimes pētniecības institūta vadītājs, kurš gadiem ilgi pētījis dāņu dzīves burvību. Kurš gan vēl labāk par Meiku Vikingu varētu jūs iepazīstināt ar labsajūtas un omulības pamatiem? ...un hygge ir izjūta, ko var iemācīties!

 

Pasūtīt

Virtuves vārdene / Janīna Kursīte

 

J. Kursīte vārdenē mēģinājusi apliecināt, ka ēdiens un dzēriens nav tikai ēdiens un dzēriens, ko ikdienā patērē, bet daļa no kultūras patības, nozīmīga daļa no nīcīgās, bet mūsu miesas un, cerams, nezūdīgā gara.

 

Pasūtīt

Ziemassvētku vecītis / Mauri Kunnass

 

 Grāmata par Ziemassvētku vecīša un rūķu dzīvi Korvatunturos.

 

Pasūtīt

Jaunā zelta uzvedības grāmata / Sirka Lasila

 

 • Saviesīgas dzīves ABC
 • Galda etiķete
 • Ģimenes svētki: saderināšanās, kristības, kāzas, mājas iesvētīšana
 • Vīna grāmata
 • Oficiālās svinības

 

Pasūtīt

Mentorings: attiecības, kas veicina izaugsmi / Pols D. Stenlijs, Dž. Roberts Klintons

 

Saturs: Attiecības, kas veicina izaugsmi ; Mentoringa būtība ; Intensīvs mentorings: mācekļošana ; Intensīvs mentorings: garīgā vadība ; Intensīvs mentorings: koučings ; Neregulārs mentorings: padomdošana ; Neregulārs metorings: mācīšana ; Neregulārs mentorings: sponsorēšana ; Pasīvs mentorings: mūsdienu paraugs ; Pasīvs mentorings: vēsturisks paraugs ; Mentoringa attiecību zvaigznājs: nepieciešamās dimensijas ; Vienaudžu attiecības un mentorings ; Mentoringa desmit baušļi ; Kā pabeigt dzīvi labi.

 

Pasūtīt

500 visu laiku filmu filmas / Dita Rietuma, Normunds Naumanis 

 

Pirms desmit gadiem tapa Ditas Rietumas un Normunda Naumaņa grāmata ''365 Dienas filmas'' - kinokritiķu tandēma veidota subjektīvā kinovēsture. Grāmata ''500 visu laiku filmu filmas'' ir papildināts un rediģēts ''365 Dienas filmas'' izdevums, kurā satiekas gan hrestomātiskas kino klasikas vērtības, gan filmas, kas bijušas nozīmīgas, īpašas šīs grāmatas autoriem. Grāmatā ir apkopotas esejas par filmām, kas ir veidojušas kinovēsturi kopš kino dzimšanas līdz pat mūsdienām, kā arī esejas par katras desmitgades būtiskākajiem procesiem nu jau 120 kino pastāvēšanas gados.

 

Pasūtīt

101 mūzikas albums vērtīgai kolekcijai / Klāss Vāvere

 

K. Vāveres grāmatā aprakstīts 101 populārs mūzikas albums, kas radīts no 1955. līdz 2008. gadam. Roks, džezs, souls, dziesminieki, kantrī un popmūzika. Tā ir mūzika, kas reizē vēršoties pie miljoniem, spēj katram pateikt kaut ko tieši viņam svarīgu. Tie visi ir albumi ar savu personību, savu patiesību, vēstījumu un nozīmi.

 

Pasūtīt

Mitoloģija / Nīls Filips

 

Saturā: Kas ir mitoloģija? ; Pasaules radīšana ; Kosmoss ; Saule un Mēness ; Cilvēces radīšana ; Augstākās būtnes ; Plūdi un negaisi ; Pirmelementi ; Dabas pasaule ; Dabas pasaule ; Auglība un dzimšana ; Dievu bērni ; Senču kults ; Ļaunie spēki ; Varoņi ; Dievu ieroči ; Kara dievi ; Sazināšanās ar gariem ; Mīlestība, veiksme un laime ; Triksteri ; Dzīvnieki elki ; Mītiskie zvēri ; Uzgleznot teiksmu ; Daudzpusīgie radījumi ; Nāve un pazeme ; Svētvietas ; Pasaules bojāeja ; Latviešu mitoloģija ; Lībiešu mitoloģija

 

Pasūtīt