Aizritējušas konkursa "Mana grāmatu karaliene 2021" noslēguma svinības

Aizritējušas konkursa "Mana grāmatu karaliene 2021" noslēguma svinības

 

 

29. aprīlī Valmieras muzejā norisinājās konkursa “Mana grāmatu karaliene 2021” noslēguma svinības, kurās sveicām konkursa laureātus.

Laiks, ko muzejā pavadīja skolēni no Valmieras Viestura vidusskolas, Valmieras Pārgaujas sākumskolas un Valmieras sākumskolas, bija vērtīgs, aizraujošs un izzinošs. Par stāstiem un aktivitātēm parūpējās muzejpedagogs Evita Buša.

 

Piedāvājam ielūkoties arī konkursa dalībnieku darbu fragmentos:

• “Putekļu eņģelis piepilda cilvēku sapņus un palīdz viņiem kļūt laimīgākiem…Uzzināsi, kur paliek notrūkušās pogas…” (sapņu ķērājs ar pogām) – Justīne Dumpe VPS 5. / A. Kivirehks “Tilde un putekļu eņģelis”

• “(..) šajā grāmatā es uzzināju par drosmi un spēju paveikt vairāk, nekā no sevis esi gaidījis” – Ralfs Ķipurs VPS 5. / A. Shāpa “Lampiņa”

• “Grāmata parādīja to, cik svarīgi ir labi un uzticīgi draugi” – Fredijs Platons VPS 4. / K. Olsone “Stikla bērni”

• “ Manuprāt ir jāpavada ar saviem tuvajiem cilvēkiem vairāk laika, jo nevar zināt, kas var notikt. Domājot, ka tu vari kādu tuvu cilvēku pazaudēt, saproti, cik tu viņu ļoti mīli un cik svarīgi viņi tev ir” – Sofija Eglīte VPS 4. / K. Olsone “Spoku mājiņas noslēpums”

• “Grāmatā ir daudz negaidīti notikumu pavērsieni, tajā ir daudz spraigu notikumu, daži arī skumji, bet tomēr šo grāmatu lasot biju tā ieinteresēts, ka to izlasīju par 3 vakariem. Grāmatā ir 266 lappuses! Īsāk sakot šis grāmatas lasīšana ir vienkārši lieliski pavadīts laiks!” – Matīsss Noviks VPS 4. / M. Peivere “Vilkabrālis”

• “Man šī grāmata iemācīja iet dzīvē tikai uz priekšu un nekad pēc neveiksmes nepadoties.” – Edgars Putniņš VVV 6. / V. Rūmnieks “Laika spēles”

• “Grāmatas galvenā domā ir saprast vai ienaidnieks tiešām ir ienaidnieks. Iedraudzēties var mēģināt arī ar ienaidnieku. Grāmata pamāca, ka nevajag domāt slikti par cilvēku, kuru vēl neesi iepazinis.” – Roens Kalniņš VVV 6. / I. L. Millere “Safīru ugunis”

• “Lasot grāmatu man patika mazā zēna rīcība, kurš caur mīlestību izdarīja visu, lai iepriecinātu vectēvu viņu pēdējās dienās. Tā ir sirsnīga un pamācoša!” – Elija Stolere VVV 6. / U. Starks “Bēguļi”

 

Plašāk par konkursa norisi un grāmatu, kas kronēta par 2021. gada grāmatu karalieni, aicinām lasīt šeit.