Gitas Šmites gleznu izstāde

Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, no 2022. gada 9. augusta līdz 7.oktobrim skatāma Gitas Šmites gleznu izstāde.


Mākslinieces Gita Šmite beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju, prof. Imanta Vecozola un Viļa Ozola meistardarbnīcu. Izstādēs piedalās no 1995. gada. Māksliniece sarīkojusi vairāk kā 12 personālizstādes un veidojusi tērpus teātra izrādēm. Radījusi zīmolu "Pirtsmāksla". 

“Kāds teicis, ka gleznot vajag to, ko pazīsti. Tā nu viens no maniem iedvesmas avotiem jau daudzu gadu garumā ir ģimenes lauku mājas senajā lībiešu ciemā Vaidē. Var teikt, ka kontakts ar dabu, ar jūru, bērniem un draugiem ir kļuvis par veidu, kā apjaust savu patieso sūtību mūsdienu brīžiem trakajā pasaulē. Ziema ar zvēru pēdu skaitīšanu un slēpošanu caur smagi piesnigušu mežu vai vēja neticamās formās izpūstu jūras klajumu. Garie un krāšņie rudeņi ar ogošanu,  sēņošanu vai vienkārši ļaušanos domām uz zemas saules uzsildītā lieveņa. Pavasari. Vēl bez odiem, bet nu jau ar sulām un sprāgstošiem pumpuriem. Vasaras. Jāņu naktis (nu jau ar visiem odiem), uguns dižjūras malā, līgošana līdz rītam. Un, protams, - pirts. Visu gadu. Izmēģināt senās gudrības par augu dziedinošo spēku, slotām, rituāliem. Uzvilkt mici, uzmest garu, ietīties tvaikā, ielēkt āliņģī. Vai vasarās diebt cauri mežam uz jūru.” stāsta māksliniece Gita Šmite.


Izstāde Valmieras integrētās bibliotēkas telpās apskatāma bez maksas līdz 7. oktobrim. Darbus iespējams iegādāties sazinoties ar “Galerijas Laipa” pārstāvjiem. 


Papildus informācija:
Karlīne Cercina
mob.26169449
[email protected]