Dzimšanas dienas torte un konference “Niklāvs Strunke. No Vaidavas līdz Romai”

 

 

Mākslinieka ceļš – no Vaidavas līdz Romai

Niklāvs Strunke – gleznotājs, grafiķis, grāmatu ilustrators un scenogrāfs. Viens no izcilākajiem latviskā stila iedibinātājiem grāmatu grafikā. Mākslinieks, kurš pārliecinoši un spilgti apliecinājis sevi Eiropas mākslinieciskā avangarda apritē. Ekscentrisks, temperamentīgs – košs gan dzīvē, gan mākslā. Mākslinieks, kura vārds ierakstīts Latvijas Kultūras kanona sarakstā.

Mākslinieks Niklāvs Strunke – karavīra dēls, mežsarga mazdēls trešajā paaudzē, pirmos dzīves gadus pavadījis kazarmu vidē Polijā, bet latviešu valodu un latvisko dzīvesziņu mācījies, dzīvodams ‘Palmēnos’- dzimtas mājās Vaidavā. Apkaimes dabas skaistums, vectēva darba tikums, vecmāmiņas uzburtā pasaku un leģendu pasaule vēlāk atspoguļojas mākslinieka daiļradē. Ne reti savus ar mākslu saistītos rakstus Strunke parakstījis ar pseidonīmu Palmēnu Klāvs.

Tomēr, kā ne reti apliecinājis pats mākslinieks, turpmākajās dzīves gaitās par viņa otro dzimteni kļuva Itālija, bet Roma – par mūža mīlestību. Romā Testaccio kapsētā viņa mūža mājas rotā krusts ar uzrakstu latviešu valodā ‘Māksla ir mūžīga’.

Pasākums notiek ar Valmieras novada pašvaldības kultūras projektu konkursa finansējumu. Atbalstītāji - Valmieras Zonta klubs, Valmieras bibliotēka un SIA "Uzņēmējdarbības centrs".

 

Gaidīsim jūs Palmēnu Klāva dzimšanas dienas svinībās Vaidavā!

Programma:

 

Informāciju sagatavoja:

Inguna Dukure
Vaidavas pagasta bibliotēkas vadītāja