Miķeļdienas noskaņās noslēgusies vasaras lasīšanas veicināšanas programma “Zvirbulis lasa pilsētā”

 

29. septembra pēcpusdienā Bērnu apkalpošanas nodaļā čaklos vasaras lasīšanas programmas “Zvirbulis lasa pilsētā” dalībniekus (tādu bija vairāk par 30!) kopā pulcināja Miķeļdiena, kad programmas noslēguma pasākumā ar prieku atcerējāmies vasaras piedzīvojumus un dažāda vecuma bērni vienojās lasītpriekā. Par to liecināja radoši aizpildītās darba lapas par vairākām grāmatām, ko šovasar piedāvāja lasīt Zvirbulis. Lasīšana pilsētā aicināja iepazīt arī Valmieru un attīstīt fantāziju, ļaujot grāmatu varoņiem atdzīvoties gan mazo lasītāju skolās, gan mežā, parkā vai tirgū, gan arī bibliotēkā. 


Miķeļdienas ticējumi, pasakainā Mušmire, fragmenti no izlasītajām grāmatām, balviņas un draudzīgā noskaņa – šī sirsnīgā mazo lasītāju satikšanās un Zvirbuļa grāmatu groza veltes paliks atmiņā un, iespējams, mudinās bērnus un jauniešus aktīvi iesaistīties dažādās lasīšanas programmās un aicināt piedalīties gan ģimeni, gan draugus.


Lasīšanas veicināšanas programmā “Zvirbulis lasa pilsētā” Valmieras integrētajā bibliotēkā šogad piedalījās 37 dalībnieki, no kuriem visus uzdevumus izpildīja 28 bērni (visvairāk sākumskolas vecumā). Turklāt Zvirbuļa vasaras grāmatu grozu šovasar iepazina arī četri lasītāji no Mazsalacas pilsētas bibliotēkas, cītīgi lasot grāmatas un veicot uzdevumus. Programmas dalībniekus Mazsalacā gaidīja arī piedzīvojums – ekskursija uz Imanta Ziedoņa muzeju Murjāņos un Caurumkrogu Kocēnu pagastā kopā ar Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas dalībniekiem.


Programmas “Zvirbulis lasa pilsētā” dalībnieku uzdevums visā vasaras garumā bija izlasīt četras no astoņām piedāvātajām grāmatām četrās vecuma grupās un rast radošas atbildes uz jautājumiem darba lapā. Šoreiz Zvirbulis piedāvāja uzzīmēt kādu vietu Valmierā, kur varētu norisināties grāmatas darbība, vai uzņemt foto ar grāmatu šajā vietā. Prieks, ka bija minētas vairākas vietas Valmierā: skolas (visbiežāk Valmieras Viestura vidusskola, Valmieras sākumskola un Valmieras mūzikas skola), Valmieras pilsdrupas un muzejs, pilsētas rotaļlaukumi, parki, tirgus, mežs, Burkānciems, Dīvaliņa pļavas un, protams, arī Valmieras bibliotēka!

 

Ar vairākiem izlasīto grāmatu varoņiem dalībnieki labprāt draudzētos, bet lasītāji godīgi atzīmēja arī to, kas grāmatās nepatika un kāpēc. Visradošākais izrādījās ceturtais uzdevums, kurā bērni iztēlojās, kādu nosaukumu viņi paši dotu vienai no izlasītajām grāmatām. Visvairāk versiju izpelnījās Jura Zvirgzdiņa grāmata “Miega pasaka” (tā bija arī visvairāk lasītā grāmata) – te varēja fantazēt uz nebēdu, piemēram, “Aitiņu skaitīšana”, “Matīsa negaidītais notikums”, “Aitu vakars”, “Matīsa vakara piedzīvojumi”, “Aitu mēness pasaka”, “Miega aitiņas”, “Viens pats mājās ar aitām” u.c.

 

Noslēguma pasākuma fotogaleriju aicinām aplūkot ŠEIT!


Gaidīsim Zvirbuli jau atkal nākamvasar ar jauniem piedzīvojumiem! Bet šobrīd aicinām piedalīties Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā, lasīt lieliskās kolekcijas grāmatas un vērtēt tās!