Ziemeļvalstu literatūras nedēļas aktivitātes

 

Klāt ir novembris un Ziemeļvalstu literatūras nedēļa. Šogad tās tēma ir "Daba Ziemeļvalstīs", un tā tiek atzīmēta no 14. līdz 20 novembrim. Īpašu svētku noskaņu nedēļai piešķir slavenās zviedru rakstnieces Astridas Lindgrēnes jubileja – 115! 

Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā Ziemeļvalstu literatūras nedēļas aktivitātes jau sākušās ar ainavu izstādi, ko uzbūruši Valmieras Dizaina un Mākslas vidusskolas 3. klašu audzēkņi kopā ar skolotājām Daci Brizausku un Silviju Melnūdri), kā arī Astridas Lidgrēnes grāmatu izstādi. Rakstnieces darbus caurstrāvo labestība, humors un nereti arī neparasta izdoma. Kurš gan nav lasījis par rakstnieces brīnumainiem varoņiem Karlsonu un Pepiju Garzeķi, negantā un labestīga Emīla piedzīvojumiem? Pasakainās Astrīdas Lindgrēnes dzīves laikā bija radīti īsti literatūras šedevri, ne viena vien paaudze ir uzaugusi ar fantāzijas pasakām, detektīvu Blumkvistu, bērniem no Trokšņu ciema, Sālsvārnas salas vasarniekiem, Madikenu un citiem rakstnieces varoņiem. Svētku nedēļā aicinām atsaukt atmiņā vai iepazīt no jauna populāro grāmatu varoņus un saņemt pārsteiguma balvu!

12. novembrī gaidām ģimenes ar bērniem uz radošām aktivitātēm "Ja Tu satiec lāci... bibliotēkā", iedvesmojoties no šī gada rītausmas lasījuma bērniem grāmatas "Ja tu satiec lāci" (autori: Mālina Kivele un Martins Glass Serups). 

Tāpat aicinām iepazīt Ziemeļvalstu autoru darbus, kas atrodami bibliotēkas grāmatu plauktos.

Informācija par projektu atrodama ŠEIT

Tiekamies bibliotēkā!