Kustības "Mans Doms" tikšanās ar barikāžu dalībniekiem

Š.g. 10. janvārī plkst. 16.00 Valmieras integrētajā bibliotēkā notiks kustības "Mans Doms" vēstnieku un jaunās Rīgas Doma vitrāžas autoru tikšanās ar barikāžu dalībniekiem, lai kopīgi pieminētu 1991.gada barikāžu notikumus. Tikšanās laikā tiks stāstīts par jauno Rīgas Doma vitrāžu, kas tiks atklāta 2014.gada maijā. Vitrāžas autors, arhitekts Krišs Zilgalvis rādīs stikla paraugus un modeli, kā tiks veidota barikādēm un Atmodai veltītā vitrāža. Kustības "Mans Doms" vēstnieki dalīsies savos atmiņu stāstiem un pieredzi Rīgas Domā un Doma laukumā, īpašais viesis: Artūrs Irbe. Par muzikālo noskaņu rūpēsies Kārlis Kazāks.     

Visu janvāra mēnesi, pieminot barikāžu notikumus, kustības "Mans Doms" vēstnieki un jaunās Rīgas Doma vitrāžas autors tiksies ar barikāžu dalībniekiem Valmierā, Limbažos, Talsos, Liepājā, Jelgavā, Bauskā, Rēzeknē un Jēkabpilī:

17. janvārī, 15:00 Liepāja un 19:00 Talsi, īpašais viesis: Ilze Dobele;

24. janvārī, 16:00 Jelgava un 19:00 Bauska, īpašais viesis: Jānis Šipkēvics;

31. janvārī, 15:00 Rēzekne un 19:00 Jēkabpils, īpašais viesis Artūrs Irbe;

"Šobrīd norit darbs pie jaunās Rīgas Doma vitrāžas "Ar degsmi par brīvu Latviju", kas veltīta Latvijas neatkarības atjaunošanai. Jaunā vitrāža atradīsies Marijas kapelā, un tā būs vieta, kur cilvēki varēs uzkavēties, pieminot Atmodas laika notikumus. Paredzēts, ka vitrāža būs labi saredzama no Doma laukuma, šādi atgādinot par barikāžu notikumiem ikvienam garāmgājējam un pilsētas viesim", stāsta biedrības "Ascendum" valdes priekšsēdētāja Zaiga Pūce.

Papildu informācija:
Gatis Vectirāns, "MansDoms" projekta vadītājs
Epasts: [email protected] ,
www.mansdoms.lv
Tālr.: + 371 261 49 180

 

Par sabiedrisko kustību "Mans Doms": Sabiedriskā kustība "Mans Doms" ir Rīgas Doma un biedrības "Ascendum" ilgtermiņa sadarbības projekts, kas pievēršas Doma katedrāles sabiedriskās nozīmes aktualizēšanā. Tā ietvaros plānota virkne nozīmīgu kultūras pasākumu - koncerti, izstādes un citas aktivitātes visu vecumu auditorijai Rīgas Domā un Doma dārzā. Biedrība “Ascendum” ir sabiedriska organizācija, kas rosina un finansiāli atbalsta Latvijas sabiedriskās domas izaugsmi, veicinot tās iniciatīvas un procesus, kuros izpaužas attīstība un virzība uz augšu.