„Meitene... Sieviete... Noskaņās un sajūtās..”

Valmieras integrētajā bibliotēkā no 17. februāra līdz 20. martam apskatāma fotogrāfiju izstāde „Meitene... Sieviete... Noskaņās un sajūtās..”       

Par fotogrāfiem

Agnis Šmits
Pēc profesijas biologs, bioloģijas zinātņu doktors.
Agnim nepieciešamība fotografēt cieši savijusies ar darbu. Lai gan fotografējis vēl skolas gados gan ar Smenu, gan Zenit, gan lielformāta Kijev88, par patiesu hobiju fotogrāfija kļuva 1996. gadā, kad doktorantūras pirmā stipendija tika pārvērsta par Canon EOS 500 fotoaparātu.
Šobrīd fotografēšana ir vairāk nekā tikai hobijs vien. Patīk meklēt fotogrāfijā neparastus un dažkārt grūtus risinājumus, kā, piemēram, bildēt bites lidojumā, nevis sēžot uz ziedlapiņas.
Agnis tiecas fotogrāfijā meklēt filozofiskus aspektus un noslēpumainību.

Marika Eglīte
Skolotāja, strādā ar 1.-4. klašu skolēniem.
Ar fotografēšanu aizraujas kopš bērnības, bet jaunības gados tas bija  vienkārši tikai draugu, ģimenes, „tusiņu” knipsēšanas līmenī, bez piedomāšanas par gaismām, kompozīciju kadrā utt. Tagad pēdējos 7- 8  gadus fotografēšana ir kļuvusi par  īpašu hobiju, kad gribas pietuvoties mākslas foto līmenim.
 Marikai fotografēšana ir sevis izpausmes veids, pašrealizēšanās, kā arī fantastiska relaksācijas iespēja. Pārsvarā fotografē dabu. Īpaši iemīļota tēma ir leduspuķes.
Marikai ir bijušas daudzas fotoizstādes gan individuāli, gan kopā ar fotodraugiem.

Ingars Siliņš
Strādā mežu aizsardzības jomā par entomologu, kā arī raksta disertāciju šīs nozares ietvaros. Ikdiena ir kukaiņu- kaitēkļu izpēte . Tomēr Ingara personību būtiski "atsvaidzina" divi iemīļotākie hobiji. Viens no tiem ir dzīvu eksotisko zirnekļu kolekcionēšana, bet otrs, nedaudz "rāmāks" - fotogrāfija.
 Nopietni "knipsēt" sāka salīdzinoši nesen- pirms nepilna gada, un turpina joprojām. Ingaram  ir arī mākslinieka izglītība.
 Fotografēšana ir jauns, Ingaram  vienkāršāks, mākslinieciskās izpausmes līdzeklis, kas ļauj "izteikties" dažādās formās.

Guntis Iļķēns
 Dzimis rīdzinieks, bet nu jau ilgus gadus- valmierietis . Pēc profesijas un būtības ārsts. Fotogrāfija ir atpūta, izklaide, vaļasprieks, izteiksmes veids. Bildē dabu, cilvēkus, klusās dabas, fotosesijas, kāzas, reportāžas.
 Vājība ūdeņi – strauti, ūdenskritumi, upes, jūra.
Guntis ir piedalījies kopīgās fotoizstādēs. Viņa darbi rotā iestāžu un privātos interjerus.

Česlavs Mazulis
Dzimis Daugavpilī, bet tagad dzīvo Līvānos, pēc profesijas ārsts– psihiatrs. Ir sava privātprakse. Fotografē kopš bērnības, arī filmē.
Patīk tvert mirkļus, viņš par sevi saka:  „Es neesmu fotogrāfs, es tikai fotografēju”.
Česlavs ir slavens ar saviem makro uzņēmumiem un spēju ieraudzīt īsto mirkli, gaismas, noskaņu.
Pēdējā laikā īpaši aizrāvies ar cilvēku fotografēšanu, veidojis daudz jauku fotosesiju,  izveidojies pats savu fotostudiju.  Ir bijušas daudzas foto izstādes.