Vidzemes stāstnieku festivāls

Last changed on Fri, 25/02/2022 - 15:57

Kā sadarbības partneris Valmieras bibliotēka piedalās Vidzemes stāstnieku festivāla “Stāsti krēslā” organizēšanā, kad dažādi stāstīšanas pasākumi tiek piedāvāti interesentiem triju dienu garumā. Tradicionāli pirmās dienas notikumi norisinās bibliotēkā ar izbraukumiem uz izglītības iestādēm un pansionātiem.

I Vidzemes stāstnieku festivāls "Stāsti krēslā" norisinājās 2015. gadā.  Festivālā Valmieras bibliotēkas rīkotie “Pilsētas stāsti” interesentus pulcināja Valmieras TIC telpās. Dažāda gadagājuma valmierieši atcerējās notikumus par pilsētas dedzināšanu, pēckara gadiem, Kārlienu un Krāču kaktu, pilsētas atjaunošanu, tiltu būvi un vēl arī dažu jautru atgadījumu (FOTOGALERIJA).

II Vidzemes stāstnieku festivālā (2016) Bērnu apkalpošanas nodaļa rīkoja pasākumu “Toreiz mēs...”. Savukārt pasākumā “Spēlē spēlmani! Ziemeļvidzemes muzikantu stāsti” bibliotēka prezentēja muzikantu atmiņas, dzīvesstāstus, dzirdējām par muzicēšanu Valmierā un apkārtējos novados. Reizē ar “ieviņas” stāstiem (Vidzemes ermoņika),  izskanēja novadnieku dzīvie stāsti no Valmieras, Vaidavas, Mazsalacas un Rūjienas (FOTOGALERIJA un par to, kā mums gāja, skatīt ŠEIT).

Tabs