Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija vērtē

Lasīšanas veicināšanas programmā "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2014" notiek aizraujošais grāmatu vērtēšanas posms. Vēl līdz janvāra beigām  žūrijas dalībnieki savas domas un vērtējumus par izlasītajām kolekcijas grāmatām var izteikt elektroniskajā vērtēšanas anketā: http://petijums.lv/aptauja/index.php/765529/lang-lv

Anketas vizuālais veidols un jautājumi ir sastādīti domājot par  katru lasītāju vecuma grupu:  5+ ; 9+ ; 11+ ; 15+ un Vecāki. Pēc anketu aizpildīšanas visi dalībnieki saņems LNB uzlīmju blociņus  pateicībā par iesaistīšanos grāmatu vērtēšanā  (pieteikties pie bibliotekāra).

 

Aktīvākie žūrijas eksperti decembra Lasīšanas seminārā jau dalījās savā starpā ar savām domām par izlasīto, aizpildīja anketas un saņēma balviņas.
Mazākie lasītāji jau iemīļoja Mazo mākoņzauru, lasīja kopā ar Runci Punci un Runci Franci, iepazinās ar Eduarda Uspenska grāmatas jautrajiem varoņiem. Jaunieši iegrima Rozā kvarca brālības un Nolijaras kristālu fantāzijās, pārdzīvoja par Emmas Glorijas jūtām, atklāja Hugo Kabrē izgudrojumu un Mis Peregrīnes nama brīnumbērnu pasauli. Vecāki atzinīgi vērtēja Māras Zālītes Piecus pirkstus, kopā ar bērniem izdzīvoja Laimas Kotas grāmatu par Matildi un Terēzi.
Vēstures un piedzīvojumu cienītājiem janvārī Bērnu apkalpošanas nodaļā bija iespēja tikties ar grāmatas Lapsas kalniņa mīklas (Bērnu žūrijas kolekcija) autoru, rakstnieku Māri Runguli. Viņš pastāstīja par grāmatas tapšanas vēsturi, saviem piedzīvojumiem un pārdomām grāmatas rakstīšanas laikā. Rakstnieks strādāja ar vairākiem vēsturiskiem materiāliem, t.sk. Nacionālo Daugavas Vanagu Latvijas apvienības apkopotiem partizānu un viņu atbalstītāju atmiņu stāstiem, saņēma ierosmes un vērtīgus padomus no rakstnieka un nacionālā partizāna Modra Zihmaņa. Māris Rungulis ne tikai stāstīja, bet arī rādīja vairākus fotomateriālus, arī precīzu mežabrāļu bunkura uzbūves aprakstu, dalījās zināšanām, kā izdzīvot mežā. Tie, kas ir lasījuši Lapsu kalniņa mīklas, saprata, ka vēsture var būt pavisam blakus, un vēl daudzi cilvēki zina un glabā daudz sāpīgas atmiņas par pagātni, kurā nekas nav vienkāršs un melnbalts. Tikšanās noslēgumā Māris Rungulis atbildēja uz bērnu jautājumiem par rakstnieka iecerēm, pastāstīja, ka turpina darbu pie krājuma ar spokainiem stāstiem, kurus labprāt lasa dažāda vecuma skolēni.
Lasi un vērtē!

Lolita Dreimane,
Valmieras bibliotēkas