Bibliotēkā bija SKAĻI!

 

Arī šogad aizrautīgi noritēja Nacionālās skaļās lasīšanas 1.solis – kopā tajā iesaistījās vēl vairāk nekā iepriekšējā gadā – ap 400 dalībniekiem Valmieras Pārgaujas sākumskolā, Valmieras sākumskolā, Valmieras 5.vidusskolā, Valmieras Viestura vidusskolā, Valmieras pamatskola “Universum”, Rūjienas vidusskolā, Trikātas pamatskolā, Kauguru L.Endzelīna pamatskolā, Matīšu pamatskolā, Burtnieku Ausekļa pamatskolā, Ēveles pamatskolā un Rencēnu pamatskolā. Līdz Valmieras reģionālajam finālam veiksmīgi bija ticis 21 skaļais lasītājs.

2.solis 14.martā Valmieras bibliotēkas |Bērnu apkalpošanas nodaļā pulcējās ne tikai finālisti, bet arī atbalstītāji un līdzjutēji., kā arī viesi no Cēsu bibliotēkas un Valmieras mūzikas vidusskolas. Bibliotēkā bija skaļi!

Sacensības izvērtās draudzīgā un pacilātā gaisotnē, ko lielā mērā iespaidoja arī tiesneši: Valmieras mūzikas skolas bibliotekāre Gunta Saklaura, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas bibliotekāre Santa Zariņa un Kocēnu novada tūrisma speciālists Toms Treimanis. Skaļās lasīšanas finālisti bija nopietni gatavojušies sacensībām, tādēļ arī rezultāts bija iespaidīgs – klātesošie ar interesi un baudu noklausījās izvēlētos fragmentus. Pārsteidza arī izvēlēto grāmatu daudzveidīgais klāsts – “Grega dienasgrāmata”, “Klanu kaķi”, “Suņa dzīves jēga”, “Labo blēņu vasara”, “Demoniskā dentiste”, “Cilvēkbērns”, “Izglābt vasara brīvlaiku” u.c. Taču sacensībās vienmēr ir čempioni uz uzvarētāji. Šoreiz čempiona titulu žūrija piešķīra Valmieras sākumskolas 6.c.klases audzēknim Kristiānam Deivam Grīviņam par aizrautīgo fragmenta lasījumu no Dzintara Tilaka grāmatas “Labo blēņu vasara”, kurā visi saklausīja patiesumu, dzīvesprieku un labestību.

Īpašu balvu par drosmīgu un atklātu lasījumu no “Grega dienasgrāmatas” (9.Garais ceļojums) saņēma Armands Varnass no Rūjienas vidusskolas 5.klases. To sagādāja kolēģe no Cēsu bibliotēkas Lāsma Vasmane-Mašina.

Žūrija atzinīgi novērtēja arī Madaras Papovas (Valmieras Pārgaujas sākumskola) izjustu lasījumu no grāmatas “Suņa dzīves jēga”, skaļākās balss īpašnieku Oskaru Markusu Kobussu (Valmieras Pārgaujas sākumskola), Kate Krieviņas īpaši skaidro dikciju lasot fragmentu no grāmatas “Bella un Sebastians” pārliecinošu un intriģējošu Amandas Teteres (Valmieras 5.vidusskola) lasījumu no grāmatas “Demoniskā dantiste” un Trautu Karlsoni ((Burtnieku pamatskola) par drosmīgu fragmenta izvēli no grāmatas “Cilvēkbērns”. Apsveicam!

18. maijā uz Nacionālās Skaļās lasīšanas finālu Rīgā reģionālais uzvarētājs dosies ar savu klasi. Un tā ir Valmieras sākumskolas 6.c klase.

Vēlam veiksmi mūsu čempionam Kristiānam Deivam Grīviņam!

2017. gada septembrī visā valstī ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra iniciatīvu pirmo reizi Latvijā tika uzsākta Skaļās lasīšanas sacensība 5.-6. klašu skolēnu vidū. Uzsākot šo lasīšanas kampaņu, LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. 2018.gadā mums izdevās turpināt un pilnveidot šo aktivitāti! Paldies visiem dalībniekiem, skolotājiem, bibliotekāriem, vecākiem un vecvecākiem par atbalstu! Lai veicas arī turpmāk!

Īpaši bagātīgas šogad bija balvas – atsaucās vivi uzrunātie sponsori! Lielu pateicību par atbalstu un sagādātām balvām ir pelnījuši izdevniecība Zvaigzne ABC, J.Rozes Apgāds, SIA VIRJA LK, Valmieras Europe Direct , Valmiermuižas alus, maiznīca Liepkalni un R Chocolate no Trikātas! Paldies par lieliskām balvām finālistiem un mūsu Skaļās Lasīšanas Čempionam! Paldies Valmieras mūzikas skolas kora klasei un mūzikas pedagogiem Marikai Rolmanei un Līgai Ivānei par brīnišķīgo un dzīvespriecīgo priekšnesumu!

Valmieras reģiona Nacionālās Skaļās lasīšanas čempions Valmieras sākumskolas 6.c klases audzēknis Kristians Deivs Grīviņš

Valmieras mūzikas skolas skaļais sveiciens visiem fināla dalībniekiem!

Fotogalerija skatāma ŠEIT (Fotomirkļus ķēra Unda Barisa)

 

Informāciju sagatavoja Lolita Dreimane,

Valmieras reģiona Nacionālās Skaļās lasīšanas kuratore