Grāmatu karaliene ir kronēta

Grāmatu karaliene ir kronēta

 

Priecājamies ziņot, ka konkursa “Mana grāmatu karaliene” žūrija ir paveikusi savu darbu – konkursa laureāti un Bērnu apkalpošanas nodaļas 31. grāmatu karaliene ir izvēlēta. Konkursam saņēmām 59 radošas atsauksmes par bērnu un jauniešu mīļākajām, aizraujošākajām un spilgtākajām 2021. gadā izlasītajām grāmatām. Starp iesniegtajiem darbiem bija kolektīvi veidoti darbi, video atsauksmes, zīmējumi, stāstījumi, kolāžas, telpiski darbi. Vairāk par iesniegtajiem darbiem lasiet ŠEIT.

 

Žūrijas uzdevums bija ārkārtīgi grūts, jo bērnu konkursa darbi skaidri parāda, cik daudz laika, izdomas un aizrautības dalībnieki veltījuši to izstrādei. Ik gadu kļūstam ar bērnu un jauniešu grāmatām arvien bagātāki, atšķiras lasītāju gaumes un līdz ar to arī grāmatu izvēles. Tikai atsevišķas grāmatas izpelnījās vairāk nekā vienu atsauksmi. Tāpēc, laužot ikgadējo tradīciju par grāmatu karalieni kronēt starp konkursa darbiem visbiežāk minēto grāmatu, žūrijas komisija šoreiz par grāmatu karalieni izvēlējās visaugstāk novērtēto konkursa darbu.

Pateicamies un priecājamies par katru konkursam iesniegto darbu un izlasīto grāmatu! Un, lūk, arī rezultāti.
 

Mana grāmatu karaliene 2021 – Gunta Micāne “Mazo tauriņu spēles”

Grāmatu nominē Trikātas pamatskolas Lācēnu grupa (3-4 gadus veci bērni) kopā ar skolotājām Agitu un Agati. Iesniegta gan video atsauksme, gan grupiņas radošais darbs – krāšņa puķe ar tauriņiem.

 

Vēlamies ar pārsteiguma balvām un ielūgumu uz grāmatu karalienes noslēguma svinībām sveikt individuālos dalībniekus:

Emīlu Poguli, Esteri Alisi Baueri, Martu Šteinbergu, Elīnu Ābeli, Justīni Dumpi, Emīliju Esteri Zūpi, Anniju Akmentiņu, Ralfu Ķipuru, Eliju Stoleri, Almu Kaķi, Elīzu Beiziteri, Roenu E. Kalniņu, Alisi Elizabeti Ipatovu, Edgaru Putniņu, Sofiju Eglīti, Sofiju Nikolu Fjodorovu, Katrīnu Bondari, Matīsu Noviku, Frediju Platonu, Rūtu Neideri, Rūdolfu Krūzi.
 

Bet pārsteiguma balvas par kolektīvajiem darbiem saņems pirmsskolas izglītības iestādes Krācītes grupa “Knīpas un knauķi” kopā ar skolotājām un Trikātas pamatskolas Lācēnu grupa kopā ar skolotājām.
 

Par atbalstu un radošu lasīšanas veicināšanu sakām: “Paldies!” dalībnieku vecākiem, vecvecākiem un skolotājiem. Īpaša pateicība Valmieras Pārgaujas sākumskolas skolotājām Ilonai Ozoliņai, Evijai Puriņai, Dzintrai Indriksonei, Valmieras Viestura vidusskolas skolotājai Mairai Tiltiņai, kā arī Trikātas pamatskolas pirmsskolas skolotājām Agitai Pētersonei, Agatei Zobenai.

 

Konkursa darbu, kā arī šogad nominēto grāmatu izstāde apskatāma Bērnu apkalpošanas nodaļā.